Ադրբեջանցիները կրկին կրակել են Երասխում կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ 06/20/2023 16:55
Հունիսի 20-ին՝ ժամը 16:30-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ։«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նշենք, որ ժամը 15:50-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել նաեւ Ներքին Հանդի և Սրաշենի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումների կրակոցների ժամանակ, գործարանի տարածքում արդեն իսկ տեղադրված են եղել ԱՄՆ -ի եւ Հայաստանի դրոշները։

ВС Азербайджана вновь обстреляли строящийся в Ерасхе металлургический завод - Минобороны Армении 06/20/2023 17:00 | Лента новостей
ВС Азербайджана вновь обстреляли металлургический завод, строящийся в Ерасхе за счет иностранных инвестиций. Об этом "ФактИнфо" стало известно из сообщения пресс-службы министерства обороны Армении.
"20 июня в 16:30 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по металлургическому заводу, строящемуся в Ерасхе за счет иностранных инвестиций", - говорится в сообщении.
Ранее сегодня Минобороны Армении сообщило, что 20 июня в 15:50 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям, расположенным на участках Неркин Ханд и Срашен Сюникской области РА.