Երասխի մետալուրգիական գործարանի տարածքում մի փոքր շարժ նկատելու դեպքում ադրբեջանցիները կրակում են 06/19/2023 14:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանական ԶՈւ ստորաբաժանումները կրակում են Երասխի մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ՝ անգամ փոքր շարժ նկատելու դենքում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ին հայտնեց Երասխի բնակիչներից մեկը։
ՀՀ ՊՆ-ն քիչ առաջ հայտնեց, որ այսօր՝ ժամը 13:25-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրկին կրակ են բացել Երասխում օտարերկրյա ներդրումների միջոցով կառուցվող մետալուրգիական գործարանի ուղղությամբ:
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ կրակոցների հետևանքով վիրավորներ, բարեբախտաբար, չկան՝ նշելով, որ կրակոցները բավական ակտիվ էին։
Անդրադառնալով հարցին, թե գյուղի տարածքում գործող մետալուրգիական գործարանի՝ այս պահին ժամանակավորապես չաշխատելու պարագայում որն է ադրբեջանցիների կրակոցների պատճառը՝ մեր զրուցակիցը տեսակետ հայտնեց, որ ըստ երևույթին, պահակների առկայությունը։
«Պահակներ կան։ Մի 4 հոգի էլ ներսի աշխատողներ։ Մի փոքր էլ շարժ են տեսնում ՝ կրակում են»,- հայտնեց մեր զրուցակիցը։

Азербайджанцы стреляют при малейшем движении на территории строящегося в Ерасхе завода 06/19/2023   15:19  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС открывают огонь по строящемуся в Ерасхе металлургическому заводу даже при малейшем движении. Об этом "ФактИнфо" рассказал один из жителей Ерасха.
Минобороны Армении немногим ранее сообщило, что 19 июня в 13:25 подразделения ВС Азербайджана стрелкового оружия различного калибра открыли огонь из по металлургическому заводу, строящемуся в Ерасхе за счет иностранных инвестиций.
По словам собеседника агентства, к счастью, никто при обстреле не пострадал, добавив, что стрельба была довольно интенсивной.
Говоря о причинах азербайджанских обстрелов в условиях временной приостановки строительства завода, собеседник агентства выразил мнение, что, по всей вероятности,  причина в нахождении там сторожей.
"Там находятся сторожи. Еще где-то четверо работников внутри. Завидев малейшее движение, они стреляют", - сообщил собеседник агентства.