ԵԽ պատգամավորները կայցելեն Հայաստան՝ գնահատելու անվտանգային իրավիճակը 06/19/2023 17:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Եվրոպական խորհրդարանի Անվտանգության և պաշտպանության հարցերով ենթահանձնաժողովի պատվիրակությունը հունիսի 19-22-ը կժամանի Հայաստան։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Հայաստանում եվրոմիության գրասենյակի տարածած հաղորդագրությունից:
Եվրոպական խորհրդարանի Անվտանգության և պաշտպանության ենթահանձնաժողովի պատգամավորների այցի նպատակն է գնահատել Հայաստանում անվտանգության իրավիճակը, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ընթացքը, ինչպես նաև՝ ծանոթանալ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև միջազգային սահմանի հայկական կողմի երկայնքով անվտանգության իրավիճակը դիտարկելու և զեկուցելու նպատակով փետրվարին տեղակայված Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական առաքելության (ՀԵՄԱ) գործունեությանը։
Պատվիրակության այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ ՀՀ կառավարության և ՀՀ խորհրդարանի անդամների, ինչպես նաև՝ ԵՄ անդամ երկրների դեսպանների հետ։

Депутаты Европарламента посетят Армению для оценки ситуации с безопасностью 06/19/2023   17:29  |  Лента новостей
В Армении с 19 по 22 июня будет находиться делегация подкомитета Европарламента по вопросам безопасности и обороны, передает "Арменпресс" со ссылкой на сообщение представительства Евросоюза в Армении.
Целью визита депутатов подкомитета является оценка ситуации с безопасностью в Армении, ход процесса нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, а также ознакомление с ситуацией на армянской стороне международной границы между Арменией и Азербайджаном для подготовки доклада о деятельности гражданской миссии ЕС, дислоцированной в Армении в феврале этого года.
В ходе визита запланированы встречи с членами правительства РА и Парламента РА, также с послами стран-членов ЕС.
14:29 07/06/2023  |  Лента новостейМиссия ЕС планирует открыть еще три оперативных центра в Джермуке, Иджеване и Ехегнадзоре
18:04 17/05/2023  |  Лента новостейПашинян в Рейкьявике провел краткие встречи с лидерами Франции, Германии, Латвии и Грузии
09:59 17/05/2023  |  Лента новостейПашинян принял участие в церемонии открытия 4-го саммита Совета Европы