Ադրբեջանական կողմը դեռ չի արձագանքել Սահմանազատման հարցերի քննարկման համար հայկական կողմի առաջարկին 06/19/2023 16:01 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանը դեռ չի արձագանքել սահմանազատման հարցերի քննարկման համար ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի առաջարկին։
«Ադրբեջանական կողմի արձագանքի դեպքում այդ մասին հավելյալ կտեղեկացվի», - «Փաստինֆո»-ին այս մասին ասացին ՀՀ փոխվարչապետի գրասենյակից։
Հիշեցնենք, որ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն Ադրբեջանի փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաեւին առաջարկ էր ուղարկել անցկացնելու Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովների հանդիպում:
«Առաջարկի նպատակն է, մասնավորապես, քննարկել ընթացիկ խնդրահարույց հարցերը, որոնք հայ-ադրբեջանական սահմանին առաջացնում են լարվածություն»,- հայտնել էին գրասենյակից։
Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից փոխանցեցին, որ այս պահին ադրբեջանական արձագանքի մասով որևէ նորություն չկա։

Азербайджан пока не отреагировал на предложение вице-премьера Армении Мгера Григоряна 06/19/2023   16:24  |  Лента новостей
Азербайджан пока не отреагировал на предложение вице-премьера Армении Мгера Григоряна относительно обсуждения вопросов делимитации границы.
"В случая поступлении ответа азербайджанской стороны  об этом будет дополнительно сообщено", - заявили "ФактИнфо" в офисе вице-премьера Армении.
Напомним, вице-премьер Армении Мгер Григорян направил азербайджанскому коллеге Шахину Мустафаеву предложение о проведении встречи комиссий по вопросам делимитации границы между Арменией и Азербайджаном.
"Целью предложения является, в частности, обсуждение текущих проблемных вопросов, которые вызывают напряженность на армяно-азербайджанской границе", - заявили ранее в офисе вице-премьера.
Новостей относительно реакции азербайджанской стороны на данный момент нет, передали в офисе Мгера Григоряна.