Ադրբեջանը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել. ՊԲ 06/15/2023 12:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 15-ին ժամը 08։45-ի սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Ադրբեջանի Պն- ն, փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կրակը գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձսնց ուղղությամբ, կրկին խեղաթյուրում է իրականությունը, հերթական անգամ հայտարարելով Մարտունու շրջանում իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին։
Ինչպես արդեն հաղորդել ենք նախորդիվ` հունիսի 14-ին Ժամը 09:15-11:14-ի սահմաններում ադրբեջանական կողմը հրաձգային զենքից կրակ է բացել Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն և Ճարտար համայնքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ:

В Арцахе разоблачили очередную ложь Азербайджана 06/15/2023 12:26 | Лента новостей
Распространенное Минобороны Азербайджана сообщение о том, что 15 июня около 08:45 подразделения Армии обороны якобы открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартунинского района Республики Арцах, является очередной дезинформацией. Об этом говорится в заявлении министерства обороны Республики Арцах.
Минобороны Азербайджана, пытаясь оправдать стрельбу своих подразделений в направлении мирных жителей, проводивших сельскохозяйственные работы, вновь искажает действительность, в очередной раз заявляя о срыве якобы инженерных работ, проводимых в Мартунинском районе", - говорится в заявлении Минобороны Арцаха
Как сообщили ранее в оборонном ведомстве Арцаха, 14 июня ВС Азербайджана с применением стрелкового оружия нарушили режим прекращения огня на северном, восточном и юго-западном направлениях линии соприкосновения. Между 09:15 и 11:14 азербайджанская сторона из стрелкового оружия вела огонь по мирным жителям, проводившим сельскохозяйственные работы в общинах Мачкалашен и Чартар.