Հակառակորդը մշտապես խախտում է հրադադարի ռեժիմը. 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարը դիվանագետներին է ներկայացնում իրադրությունը Երասխի հատվածում 06/15/2023   12:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գործարանի տարածքում հրաձգության հետևանքներն առկա են, երկու վիրավորներն էլ առաջին բուժօգնություն ստանալուց անմիջապես հետո տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն՝ հետագա բժշկական օգնություն ցուցաբերելու նպատակով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Երասխ այցելած Հայաստանում հավատարմագրված միջազգային դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներին ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքներին ծանոթացնելով՝ մանրամասնեց 5-րդ բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Սասուն Բադասյանը:
«Հենց այստեղ են վիրավորվել գործարանի կառուցման շինարարության վրա աշխատող Հնդկաստանի երկու քաղաքացիները, ովքեր զինվորական ծառայության մեջ ընդհանրապես ընդգրկված չեն, իրենց քաղաքացիական պարտքն են կատարում իրենց կողմից նախընտրելի գործարանում: Հակառակորդը մշտապես խախտում է հրադադարի ռեժիմը, մենք էլ շարունակում ենք մեր ծառայությունն իրականացնել պետական սահմանի պահպանման գործում»,-մանրամասնեց նա:
Գնդապետը նկատեց, որ գործարանը գտնվում է սահմանից 400 մետր հեռավորության վրա, որտեղից անզեն աչքով էլ նկատելի են հակառակորդի դիրքերը:

Посетившим Ерасх иностранным дипломатам представили последствия азербайджанской агрессии 06/15/2023   13:08  |  Лента новостей
Последствия обстрела территории завода налицо, оба пострадавших доставлены в медпункт сразу после оказания первой помощи для дальнейшего лечения. Как  сообщает "Арменпресс",  командующий пятым армейским корпусом полковник Сасун Бадасян ознакомил с последствиями азербайджанской агрессии аккредитованных в Армении представителей международного дипломатического корпуса, посетивших Ерасх.
"Именно здесь получили ранения два гражданина Индии, работавшие на строительстве завода, которые вообще не числятся на военной службе, они выполняют свой гражданский долг на выбранном ими заводе. Противник постоянно нарушает режим прекращения огня, а мы продолжаем нести свою службу по охране государственной границы", - уточнил он.
Полковник отметил, что завод находится в 400 метрах от границы, откуда позиции противника видны даже невооруженным глазом.
Ранее стало известно, что 14 июня около 11:45 вооруженные силы Азербайджана открыли огонь в направлении строящегося с привлечением иностранных инвестиций металлургического завода в Ерасхе, в результате чего двое иностранцев получили ранения.