Ադրբեջանը ակնհայտորեն ռազմական գործողություններ վերսկսելու համար հող է նախապատրաստում․ ադրբեջանական անցակետը, իբր, թիրախավորելու մասին զրպարտանքը դրա վկայություններից է 06/15/2023   10:44  |  Քաղաքական
Ադրբեջանի պետական սահմանային ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել, թե, իբր, ՀՀ տարածքից կրակել են Լաչինի միջանցքում տեղադրված ադրբեջանական անցակետում ծառայություն իրականացնող Ադրբեջանի սահմանային ծառայության աշխատակցի ուղղությամբ , որի հետևանքով վերջինս վիրավորվել է։
Ակնհայտ է, որ Ադրբեջանը մի կողմից Հայաստանի ու Արցախի դեմ հերթական ռազմական ագրեսիան սկսելու համար հող է նախապատրաստում՝ արդեն որերորդ անգամ ամենօրյա ռեժիմով ապատեղեկատվություն տարածելով, մյուս կողմից էլ՝ փորձում է ծածկադմփոց անել նախօրեին Երասխում կառուցվող հայ-հնդկական գործարանի աշխատողներին թիրախավորելու փաստը, որի հետևանքով երկու հնդիկ աշխատող է վիրավորվել։

Азербайджан готовит почву для начала очередной военной агрессии против Армении и Арцаха 06/15/2023   11:02  |  Лента новостей
Госпогранслужба Азербайджана сообщает о ранении азербайджанского военнослужащего в Бердзорском(Лачинском) коридоре в результате собственной же провокации.
СНБ Армении сообщила, что 15 июня около 08:40 группа военнослужащих пограничной службы Азербайджана предприняла попытку продвинуться в направлении моста Хакари с целью установки флага на территории Армении.
В результате предпринятых армянской стороной мер попытка продвижения азербайджанских военнослужащих и водружения флага на территории Армении была пресечена.
Очевидно, что Азербайджан готовит почву для начала очередной военной агрессии против Армении и Арцаха. Баку в ежедневном режиме распространяет дезинформацию с одной стороны, а с другой – пытается замять факт обстрела работников завода, строящегося в Ерасхе с привлечением иностранных инвестиций, в результате которого двое граждан Индии получили ранения.