Երասխում վիրավորված հնդիկների մարմնից հեռացվել են բեկորները. նրանց վիճակը միջին ծանրության է 06/14/2023 15:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Երասխի մետախաձուլական գործարանի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմի կրակոցներից վիրավորում ստացած երկու հնդիկների վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության։
Արարատի ԲԿ վիրաբուժական բաժնի վարիչ Արթուր Ներսիսյանը «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեց, որ հնդիկներից մեկը վիրավորվել է կրծքավանդակի շրջանում։ Մյուսը վիրավորվել է ուսահոդի շրջանում։
«Բեկորները հեռացրել ենք ։ Նրանց վիճակը միջին ծանրության է և կյանքին վտանգ չի սպառնում»,- ասաց բնժիշկը։

Врач рассказал о состоянии граждан Индии, раненных в Ерасхе от огня азербайджанских ВС 06/14/2023   15:53  |  Лента новостей
Состояние двух граждан Индии, раненных в результате обстрела азербайджанскими ВС металлургического завода, строящегося в Ерасхе, оценивается как средней тяжести.
Заведующий хирургическим отделением медцентра Арарата Артур Нерсисян в беседе с "ФактИнфо" сообщил, что один из индийцев был ранен в грудь, а второй – в плечо.
"Осколки были извлечены. Их состояние оценивается как средней тяжести, угрозы жизни нет", - рассказал врач.
14:12 14/06/2023  |  Актуальная темаВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям в районе Ерасха – Минобороны Армении