Երասխի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով վնասվել է քաղաքացիական ավտոմեքենա և օբյեկտ. ՀՀ ՊՆ 06/13/2023 21:43 | ԼՐԱՀՈՍ
Երասխի ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ կրակի հետևանքով վնասվել է քաղաքացիական ավտոմեքենա և օբյեկտ։ Այդ մասին պաշտոնապես հայտնել է ՀՀ ՊՆ-ն՝ հրապարակելով լուսանկարները։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ Հունիսի 13-ին՝ ժամը 18:40-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել Երասխի հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Երասխի համայնքապետը «Փաստինֆո»-ին հայտնել էր, որ ադրբեջանցիները թիրախավորված կրակել են հայ-հնդկական համատեղ կառուցվող գործարանի ուղղությամբ, որի հետեւանքով վնասվել է մեքենա։

Гражданский автомобиль и объект повреждены в результате обстрела со стороны ВС Азербайджана по Ерасху - МО Армении 06/13/2023   22:39  |  Лента новостей
В результате обстрела со стороны ВС Азербайджана в направлении Ерасха поврежден гражданский автомобиль и другой объект. Об этом сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Ранее стало известно, что 13 июня в 18:40 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия разного калибра по армянским позициям, расположенным в районе Ерасха. С армянской стороны потерь нет.
Как сообщил "ФактИнфо" глава общины Ерасх, азербайджанцы вели прицельный обстрел по строящемуся армяно-индийскому заводу, в результате которого была повреждена машина.