Շվեդիայում սեքսի առաջնությունը, այնուամենայնիվ, մեկնարկել է 06/13/2023   15:24  |  Անցուդարձ
Տեղեկությունն այն մասին, որ Շվեդիայում սեքսը ճանաչվել է որպես մարզաձև, պարզվել է, որ չի համապատասխանում իրականությանը, մինչդեռ սեքսի առաջնությունը, չնայած ամենին, արդեն սկսվել է։
Հունիսի սկզբին տեղեկություններ եղան, որ Շվեդիան պաշտոնապես ճանաչել է սեքսը որպես սպորտ, և որ սեքսի առաջին առաջնությունը կանցկացվի Գյոթեբորգում՝ Շվեդիայի Սեքսի ֆեդերացիայի (SSF) կազմակերպմամբ։ Մրցաշարի կազմակերպչի տարածած այս հայտարարությունները երկրում սկանդալ են առաջացրել՝ սպորտի նախարարությունը ստիպված է եղել պաշտոնական հերքել։ Պարզվել է, որ ստրիպտիզ ակումբների ցանցի և SSF կայքի սեփականատեր, Շվեդիայի քաղաքացի Դրագան Բրատիչը, իրոք, դիմել է սեքսը որպես սպորտ գրանցելու համար, սակայն հայտը մերժվել է ու «Սեքսի ֆեդերացան» այդպես էլ չի ձևավորվել։
Չնայած դրան, սեքսի առաջնությունը մեկնարկել է հունիսի 8-ին։ Այս պահին դրան մասնակցում է 19 երկրի ներկայացուցիչ։ Մինչ մրցույթի մեկնարկը բոլոր մասնակիցները ստուգվել են սեռական ճանապարհով փոխանցվող հիվանդությունների համար։
Առաջնությունը կտևի մի քանի շաբաթ։ Մրցումները կշարունակվեն օրական վեց ժամ, մարզիկները կմրցեն 16 տարբեր անվանակարգերում: Մրցաշարը կներառի երեք փուլ. որակավորման փուլն անցնելու համար անհրաժեշտ կլինի որոշակի քանակությամբ միավորներ հավաքել: Մրցույթի մասնակիցներին կդատի հինգ դատավորներից բաղկացած ժյուրին, սակայն եզրափակիչ փուլում ամեն ինչ կորոշի հանդիսատեսը, ում կառաջարկվի առցանց քվեարկել հաղթողի օգտին։
10:39 11/06/2023  |  Միջազգային լրահոսՍտոկհոլմում հրաձգության հետևանքով դեռահաս է զոհվել
18:42 01/06/2023  |  ԱնցուդարձՇվեդիայում սեքսի առաջնությունը չեղարկվել է
16:12 30/05/2023  |  ԱնցուդարձՇվեդիան սեքսը գրանցեց որպես սպորտաձև. այդ երկրում սեքսի առաջին առաջնությունը կանցկացվի

Секс-чемпионат в Швеции все же начался 06/13/2023   15:36  |  Из жизни
Информация о том, что в Швеции секс признали спортом, оказалась не соответствующей действительности. Об этом, как передает Lenta.ru, стало известно из публикации Daily Mail.
В начале июня появились сообщения, что Швеция официально признала секс видом спорта, и что в Гетеборге под эгидой Шведской секс-федерации (SSF) пройдет первый секс-чемпионат. Эти заявления, распространяемые организатором турнира, вызвали в стране скандал: Министерству спорта пришлось выпустить официальное опровержение. Выяснилось, что владелец сети стриптиз-клубов и хозяин сайта SSF, гражданин Швеции Драган Братич, действительно подавал заявку на регистрацию секса в качестве вида спорта, однако ее отклонили.
Несмотря на это, чемпионат все же начался 8 июня. В настоящий момент в нем принимают участие представители 19 стран. Все участники сдали анализы на венерические заболевания перед началом соревнований. Одним из судей стал Жига Седевич, глава некоммерческой организации Dobra Družba, которая оказывает поддержку секс-работницам и порноактерам на Балканах и в Словении.
Чемпионат продлится несколько недель. Состязания будут идти по шесть часов в день, спортсмены будут соревноваться в 16 разных категориях. При этом турнир будет включать три этапа. Чтобы пройти отборочный тур, нужно будет набрать определенное число баллов. Оценивать соперников будет жюри, состоящее из пяти судей, но в финальном раунде все решат зрители, которых попросят проголосовать за победителя онлайн.
16:17 30/05/2023  |  Международные новостиВ Швеции пройдет первый в истории чемпионат Европы по сексу
16:12 10/11/2021  |  Из жизниЖурнал People назвал самого сексуального мужчину 2021 года
09:45 18/09/2020  |  ЗдоровьеМедик назвала девять научно доказанных плюсов секса
15:42 19/05/2020  |  Из жизни90-летнему дедушке понадобилось лечение от сексуальной зависимости
16:13 07/11/2019  |  Из жизниСудья разрешил женщине заниматься сексом после восьми лет запрета
09:35 30/09/2019  |  Из жизниВ Эквадоре пара сорвалась с балкона во время секса: оба погибли
11:37 04/09/2019  |  Интересно знатьСексу нашли достойную альтернативу
10:18 26/08/2019  |  Из жизниВ США шестеро пенсионеров устроили оргию в лесу
10:20 09/07/2019  |  Из жизни«Перестаралась: в Англии женщина сходила на секс-фестиваль и получила инфаркт