Երեկ ձերբակալվել է Արտակ Գալստյանի կինը, հետապնդում է իրականացվում որդու նկատմամբ. Բաբայան 06/09/2023   13:18  |  Քրեական խրոնիկոն
Քննչական կոմիտեն քրեական հետապնդումներ է սկսել «Հանրային ձայն» կուսակցության նախագահ Արտակ Գալստյանի ընտանիքի անդամների նկատմամբ: Մասնավորապես, պարզվում է երեկ ձերբակալվել է նրա կինը և քրեական հետապնդում է հարուցվել որդու նկատմամբ: Այս մասին հայտնում է փաստաբան Արսեն Բաբայանը։
«Արտակ Գալստյանի տիկնոջ մասին հետաքրքրվեցի և պարզվեց, որ տնային տնտեսուհի է, որևէ առնչություն չունի ոչ ամուսնու աշխատանքի հետ և ոչ էլ որևէ հանրային ակտիվություն է դրսևորում: Ավելին, տիկնոջը նկարագրելիս ճանաչողներն ասում են, որ շատ հավասարակշռված, չափված և համեստ մարդ է:
Արտակ Գալստյանի որդու մասին կրկին հետաքրքվեցի և նորից միայն դրական կարծիքներ լսեցի:
Բոլորը պնդում էին, որ հանցագործություն բառը որևէ կերպ չի կարող տեղավորվել այդ տիկնոջ և որդու անունների կողքին:
Նկատի ունենալով նաև Արտակ Գալստյանի կողմից իշխանության հասցեին արվող կոշտ քննադատությունները, նրա նկատմամբ կիրառված բռնությունների փաստերը, ակնհայտ է դառնում, որ գործ ունենք քաղաքական կոշտ հետապնդման դեպքի հետ:
Իշխանությունը, փաստորեն, կրկին հատեց վաղուց գծված կարմիր գծերը, որի հետևանքով քաղաքական հետապնդման զոհ են դարձել քաղաքական հակառակորդի, Արտակ Գալստյանի ընտանիքի անդամները:
Սա ծայրաստիճան անընդունելի և ծայրահեղ քննադատելի երևույթ է»,- գրել է Բաբայանը:
19:07 22/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Վանոյի Արտակի» փաստաբանը ձերբակալվել է
21:32 13/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱյսօր ՀՀ-ում չկա այնպիսի մարմին, որ կարողանար օբյեկտիվ քններ Արգիշտի Քյարամյանի կողմից խոշտանգումը. Արտակ Գալստյանին ՔԿ-ում խոշտանգելու մասին պաշտպանի հաղորդումը մակագրվել է հենց ՔԿ-ին
17:38 05/05/2023  |  Քրեական խրոնիկոն«Դոգի» և «Վանոյի Արտակի» հանցակիցը կալանավորվեց
12:34 04/05/2023  |  Քրեական խրոնիկոն«Դոգի» ու «Վանոյի Արտակի» հանցակիցը ձերբակալվել է
17:17 28/04/2023  |  ՄեկնաբանությունՏեղեկացել եմ Արտակ Գալստյանի նկատմամբ ՔԿ-ում տեղի ունեցած խոշտանգման փաստերի մասին. Մելիքյան
13:06 18/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍ«Վանոյի Արտակ»-ը՝ Արտակ Գալստյանը կկալանավորվի
16:57 17/04/2023  |  Քրեական խրոնիկոն«Վանոյի Արտակ»-ը՝ Արտակ Գալստյանը ձերբակալվել է
18:08 31/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԴատախազության երկակի ստանդարտը. ինչո՞ւ է Վանոյի Արտակի գրառմանը ընթացք տրվում, իսկ Քոչարյանի փաստաբանների կասկածը համարվում վերացական

Задержана жена Артака Галстяна, начато уголовное преследование в отношении его сына - Бабаян 06/09/2023   13:40  |  Криминальная хроника
Следственный комитет начал уголовное преследование членов семьи председателя партии "Общественный голос" Артака Галстяна. В частности, выяснилось, что задержаны его жена. Инициировано уголовное преследование в отношении сына. Об этом сообщил адвокат Арсен Бабаян.
"Я навел справки о жене Артака Галстяна. Выяснилось, что она домохозяйка, не имеет никакого отношения к работе мужа и какой-либо общественной активности не проявляла. Более того, знакомые описывают женщину как очень уравновешенную и скромную", - написал он.
Что касается сына Артака Галстяна, то отзывы о нем тоже самые положительные, сообщил адвокат.
"Все утверждают, что преступление никак не коррелирует с именами этой дамы и ее сына. С учетом резкой критики со стороны Артака Галстяна в адрес властей, фактов применения насилия в отношении него, становится ясно, что мы имеем дело со случаем жесткого политического преследования", - написал адвокат.
По его словам, власть фактически снова перешагнула за красные линии, вследствие чего жертвами политического преследования стали члены семьи политического соперника - Артака Галстяна.