Աշոտ Փաշինյանը խոնարհվում է զոհվածի մոր առջև, բայց պնդում է՝ յուրաքանչյուր միջադեպ պետք է օրենքին համապատասխան գնահատական ստանա 06/09/2023   11:29  |  Դատական ռեպորտաժներ
Մեր մոտեցումն այն է, որ յուրաքանչյուր դեպք պետք է իրավական համապատասխան գնահատական ստանա։ Ինչ վերաբերում է «հերոսի մայր» արտահայտությանը, ապա դա ոչ ոք չի նսեմացնում, գլուխ ենք խոնարհում բոլորի առաջ, այդ թվում՝ տիկին Գայանեի, բայց օրենքը հավասար է բոլորի առաջ և յուրաքանչյուր միջադեպ պետք է օրենքին համապատասխան գնահատաան ստանա։ Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Աշոտ Փաշինյանը՝ պատասխանելով հարցին,թե արդյո՞ք իրեն վատ չի զգում, որ հերոսի մայր է կալանավորված։
«Ծնողների հետ տարբեր առիթերով շփվել եմ, տիկին Գայանեի հետ՝ ոչ, բայց մյուս ծնողների հետ։ Շատ փոխադարձ հարգանքով խոսակցություն է եղել, չեմ կարծել, որ որևէ տգեղ միջադեպ կարող էր լինել»,- ասաց նա։
Հարցին՝ ինչ պետք է աներ «Եռաբլուրում» տիկին Գայանեն, Աշոտ Փաշինյանը ոչ մի հոդաբաշխ պարզաբանում չտվեց։
19:49 05/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶոհվածի մոր կալանավորումն ակնհայտ ապօրինի էր. անձը չի կարող կրկին կալանավորվել, եթե չկան նոր հանգամանքներ. փաստաբան (տեսանյութ)
19:07 05/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավորը գերլարված էր, դրա մասին էր վկայում նիստի ընդմիջման ժամանակահատվածում Մնացական Մարտիրոսյանի մտահոգ հեռախոսազրույցը Կենտրոն դատարանի բակում.փաստաբան

Понедельник 09 / 25 / 2023
Сын Пашиняна: преклоняюсь перед матерью погибшего солдата, но все равны перед законом 06/09/2023   11:57  |  Судебный репортаж
Наша позиция заключается в том, что инцидент должен удостоиться соответствующей правовой оценки, заявил сегодня сын премьер-министра Армении Ашот Пашинян, отвечая на вопрос, не чувствует ли он себя плохо из-за ареста матери героя.
"Что касается выражения "мать героя", то никто не умаляет этот факт. Мы преклоняемся перед всеми, в том числе перед госпожой Гаяне, но все равны перед законом, и любой инцидент должен удостоиться оценки в соответствии с законом", - сказал Ашот Пашинян.
"Я общался с родителями по разным поводам, но  с госпожой Гаяне не приходилось. Беседы проходили в атмосфере взаимного уважения...", - добавил он.
На вопрос  о том, что могла сделать госпожа Гаяне в "Ераблуре", Ашот Пашинян не дал какого-либо внятного ответа.