Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ այսօր 15 բուժառու տեղափոխվել է ՀՀ ԲԿ–ներ 06/09/2023 16:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ հունիսի 9-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 15 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ 16 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 11 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում: «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 9 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 2-ը՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Красный Крест сегодня перевез 15 пациентов из блокадного Арцаха в Армению 06/09/2023   16:35  |  Лента новостей
Сегодня, 9 июня, при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста 15 пациентов вместе с сопровождающими были перевезены в различные специализированные медицинские центры Армении из Республиканского медцентра при министерстве здравоохранения Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
16 пациентов, которые были направлены на лечение в Армению в рамках госзаказа, вместе с сопровождающими вернулись в Арцах.
11 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения “Аревик”. 9 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО “Республиканский медицинский Центр”, двое из них - в крайне тяжелом состоянии.
12:03 07/06/2023  |  Лента новостейНарод Нагорного Карабаха лишен права на здоровье, труд и свободное передвижение – глава Минсоца Армении