Աշոտ Փաշինյանին ապտակելու մասին ահազանգ ոստիկանությունը չի ստացել 06/07/2023   13:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Աշոտ Փաշինյանին մետրոյի Զորավար Անդրանիկ կայարանում քաղաքացու կողմից ապտակելու տեղեկությունն իրավապահները չեն հաստատում, համենայն դեպս նշում են՝ Աշոտ Փաշինյանին ապտակելու մասին ահազանգ չեն ստացել։
Նշենք, որ տարբեր օգտատերեր երեկ տեղեկություն են շրջանառել, համաձայն որի՝ Զորավար Անդրանիկ կայարանում՝ հենց վագոնում՝ քաղաքացին ապտակել է Աշոտ Փաշինյանին, ինչից հետո քաղաքացուն տարել են անհայտ ուղղությամբ, ամենայն հավանականությամբ՝ բերման ենթարկել։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան ասացին, որ նման բովանդակությամբ ահազանգ, հաղորդում չի ստացվել։

Полиция Армении не получала сообщений о пощечине, нанесенной Ашоту Пашиняну 06/07/2023   13:30  |  Лента новостей
Правоохранители не подтверждают информацию о пощечине, нанесенной неким гражданином сыну премьер-министра Армении Никола Пашиняна Ашоту Пашиняну на станции метро "Зоравар Андраник". По крайней мере, они заявляют, что не сообщений о нанесении Ашоту Пашиняну пощечину к ним не поступало.
Отметим, что накануне в сети муссировалась информация, согласно которой прямо в вагоне  метро на станции "Зоравар Андраник" некий гражданин влепил пощечину Ашоту Пашиняну, после чего его увели в неизвестном направлении, по всей вероятности, его подвергли приводу.
Как сообщили "ФактИнфо" в полиции МВД Армении, сигналов или сообщений подобного содержания в ведомство не поступало.