ԳԴՀ Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր 06/07/2023   15:59  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մենք պետք է անենք ամեն ինչ, որպեսզի որեւէ այլ հարեւան չփորձի խախտել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը եւ հայ ժողովուրդը կարողանա ապրել խաղաղ պայմաններում՝ առանց պատերազմի, բռնությունների եւ վտանգների. ասել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթը:
Հունիսի 7-ին Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
16:37 03/06/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՖրեզնոյի պետական համալսարանի մի խումբ ուսանողներ այցելել են Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
14:46 30/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀարգանքի տուրք Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
13:25 02/04/2023  |  ՔաղաքականԼեհաստանը դատապարտում է այն, ինչ կատարվել է հայ ժողովրդի հետ. դա պետք է դաս լինի բոլորիս համար. լեհ պատգամավորները Ծիծեռնակաբերդ են այցելել
17:55 01/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՇվեդիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
12:02 08/02/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԽորվաթիայի արտաքին գործերի նախարարը Ծիծեռնակաբերդում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
14:31 10/11/2022  |  ԼՐԱՀՈՍՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական Դումայի պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր

Представитель Бундестага: мы должны сделать все, чтобы ни один сосед не попытался нарушить территориальную целостность Армении 06/07/2023 16:24 | Лента новостей
Председатель Комиссии по международным отношениям Бундестага ФРГ Михаэль Рот посетил мемориальный комплекс в Цицернакаберде. Об этом сообщает пресс-служба парламента Армении.
“Мы должны сделать все, чтобы ни один другой сосед не попытался нарушить территориальную целостность Армении, и армянский народ мог жить в мирных условиях, без войны, насилия и угроз”, - подчеркнул председатель Комиссии по международным отношениям Бундестага ФРГ Михаэль Рот.
7 июня делегация во главе с Михаэлем Роттом в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям Саркиса Ханданяна посетила мемориальный комплекс в Цицернакаберде и почтила память жертв Геноцида армян.