Կարմիր խաչի ուղեկցությամբ այսօր 14 բուժառու տեղափոխվել է ՀՀ ԲԿ–ներ 06/01/2023 16:36 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ հունիսի 1-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 14 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ Առողջապահության նախարարությունից։
12 բուժառուներ, ովքեր պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար, ուղեկցողների հետ վերադարձել են Արցախ։
«Արևիկ» բուժմիավորումում 14 երեխա գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում 8 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

Красный Крест сегодня перевез 14 пациентов из блокадного Арцаха в Армению 06/01/2023   16:55  |  Лента новостей
Сегодня, 1 июня, при посредничестве и сопровождении Международного Комитета Красного Креста 14 пациентов вместе с сопровождающими были перевезены в различные специализированные медицинские центры Армении из Республиканского медцентра при министерстве здравоохранения Республики Арцах. Об этом сообщает пресс-служба Минздрава Арцаха.
12 пациентов, которые были направлены на лечение в Армению в рамках госзаказа, вместе с сопровождающими вернулись в Арцах.
14 детей находятся в отделении неонатологии и реанимации медобъединения “Аревик”.
8 пациентов находятся в реанимационном отделении ЗАО “Республиканский медицинский Центр”, 5 из них - в крайне тяжелом состоянии.