Փորձեք ձևավորել ձեր ես-ը, փորձեք դառնալ ձեր լավագույն տարբերակը և չծուլանալ. Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձը 05/26/2023 10:29 | ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորոկան ուղերձ է հղել շրջանավարտներին Վերջին զանգի կապակցությամբ, որում ասվում է.
«Սիրելի՛ շրջանավարտներ,
Շնորհավորում եմ Վերջին դասի առթիվ՝ մաղթելով բարձր առաջադիմություն ուսման շարունակության մեջ։
Այնքան էլ շատ չի անցել այն օրից, երբ Վերջին դասը Վերջին զանգ էր կոչվում, իսկ շրջանավարտ էին համարվում միայն տասներորդցիները։ Այդ տարիներին Վերջին զանգն անցնում էր մեծ աշխուժությամբ եւ ոգեւորում էր անգամ նրանց, որոնք կապ չունեին ավարտական երեկոյի հետ։ Այսօր ավելի զուսպ ու համեստ է նշվում օրը, սակայն նույնն են ուսուցիչներին նվիրված մաղթանքներն ու շրջանավարտների ծնողների հույզերը։ Ժամանակակից աշխարհն առաջին հերթին մրցունակություն է պահանջում, եւ յուրաքանչյուր ծնողի նվիրական երազանքն է դպրոցն ավարտող երեխային տեսնել որեւէ հայտնի բուհի ուսանող կամ հմուտ մասնագետ՝ պայծառ ապագայի բոլոր երաշխիքներով։
Սիրելի՛ շրջանավարտներ, հավատացեք, որ ամեն ինչ ձեր ձեռքերում է։
Խելացի մարդիկ սովորում են ուրիշների սխալների վրա. նոր կյանքի ճանապարհին դուք նման օրինակների պակաս չեք ունենա։ Փորձեք ձեւավորել ձեր ես-ը, փորձեք դառնալ ձեր լավագույն տարբերակը եւ չծուլանալ։ Իսկ այսօր վայելեք ձեզ լիարժեքորեն պատկանող օրը, որովհետեւ վաղվանից ավարտական քննությունների եք պատրաստվելու։
Լուսավոր ապագա եմ մաղթում ձեզ, միշտ սիրով հիշեք ձեր ուսուցիչներին, որոնց շնորհիվ դարձել եք գրագետ, ու ջերմորեն հիշեք դպրոցական տարիները, որովհետեւ մի օր հաստատ պարզվում է, որ դրանք ամենաանհոգն էին։

Постарайтесь стать лучшей версией самого себя: Ален Симонян поздравил выпускников с Последним звонком 05/26/2023   10:39  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Армении Ален Симонян направил поздравления с Последним уроком. Текст послания приводит пресс-служба парламента. Публикуем его ниже:
“Дорогие выпускники!
Поздравляю вас с Последним уроком, желая высокой успеваемости в продолжении учебы.
Не так много времени прошло с того дня, когда Последний урок назывался Последним звонком, а выпускниками считались лишь десятиклассники. В те годы Последний звонок проходил оживленно и воодушевлял даже тех, кто не имел никакого отношения к выпускному вечеру. Сегодня день отмечается более сдержанно и скромно, но пожелания учителям и эмоции родителей выпускников остались прежними. Современный мир требует прежде всего конкурентоспособности, и заветная мечта каждого родителя – увидеть своего оканчивающего школу ребенка студентом какого-либо известного вуза или квалифицированным специалистом – со всеми гарантиями блестящего грядущего.
Дорогие выпускники, верьте: все в ваших руках!
Умные люди учатся на чужих ошибках – на пути к новой жизни у вас не будет недостатка в таких примерах. Постарайтесь сформировать свое “я”, постарайтесь стать лучшей версией самого себя и не лениться. А сегодня полноценно наслаждайтесь принадлежащим вам днем, так как уже завтра будете готовиться к выпускным экзаменам.
Желаю вам светлого будущего, всегда с любовью вспоминайте своих учителей, благодаря которым стали грамотными, и тепло вспоминайте свои школьные годы – ведь однажды обязательно выяснится, что они были самыми беззаботными.