Մխիթարյանը չի մասնակցի Իտալիայի գավաթի խաղարկության եզրափակիչին 05/24/2023 11:35 | Մարզական
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի նախկին ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի Իտալիայի գավաթի խաղարկության եզրափակիչին:
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է Միլանի «Ինտեր»-ի գլխավոր մարզիչ Սիմոնե Ինձագին: Բացի Հենրիխ Մխիթարյանից, եզրափակիչ հանդիպմանը չի մասնակցի նաև Միլան Շկրինյարը:
Իտալիայի ֆուտբոլի գավաթի խաղարկության եզրափակիչը կկայանա մայիսի 24-ին, որում «Ինտեր»-ը կմրցի «Ֆիորենտինա»-ի հետ:
Մխիթարյանը չի մասնակցի այդ խաղին Չեմպիոնների լիգայի կիսաեզրափակչի «Ինտեր»-«Միլան» խաղի 44-րդ րոպեին ստացած վնասվածքի պատճառով:
«Ինտեր»-ը դուրս է եկել նաև Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչ, որտեղ հունիսի 10-ին կմրցի Անգլիայի նորընծա չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթի»-ի հետ:

Генрих Мхитарян пропустит финал Кубка Италии по футболу 05/24/2023   11:52  |  Спорт
Бывший капитан национальной сборной Армении по футболу, полузащитник "Интера" Генрих Мхитарян не примет участие в матче финала Кубка Италии.Об этом в беседе с журналистами сообщил главный тренер миланского «Интера» Симоне Индзаги. Помимо Мхитаряна, финальную игру пропустит и Милан Шкриньяр.
Финал Кубка Италии, в котором за вожделенный приз поборются "Интер" и "Фиорентина", пройдет 24 мая.
Мхитарян не примет участие в этом матче из-за травмы, полученной на 44-й минуте полуфинального матча Лиги чемпионов "Интер" - "Милан".
"Интер" вышел в финал Лиги чемпионов, где сыграет с английским клубом "Манчестер Сити".
Генрих Мхитарян стал первым армянином, вышедшим в финал Лиги чемпионов. Армянский полузащитник Генрих Мхитарян может стать первым в истории футболистом, выигравшим три главных еврокубка. В коллекции трофеев Мхитаряна же есть кубки Лиги Европы и Лиги конференций. {{news_344479}Финал Лиги чемпионов пройдет 10 июня в Стамбуле.