Ընդունվելու են որոշումներ, որոնք հնարավորություն կտան խուսափել ներքաղաքական ճգնաժամից և չխարխլել պետականության հիմքերը. ԱՀ նախագահ 05/19/2023 13:28 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 18-ին հանդիպել է Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցության պատգամավորների հետ։
Քննարկվել են Արցախի առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերները, շեշտվել է ստեղծված իրավիճակում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը։
Նախագահ Հարությունյանը հայտարարել է, որ առաջիկայում լսելու է բոլոր շահագրգիռ կողմերի տեսակետները, քննարկելու է առաջարկները։
«Քաղաքական խորհրդակցությունների ավարտին ընդունվելու են որոշումներ, որոնք հնարավորություն կտան խուսափել ներքաղաքական ճգնաժամից և չխարխլել պետականության հիմքերը»,- նշել է ԱՀ նախագահը։

Президент Арцаха: по итогам консультаций будут приняты решения, которые позволят избежать внутриполитического кризиса 05/19/2023 15:06 | Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 18 мая встретился с депутатами фракции «Свободная Родина - Объединенный гражданский альянс» Национального собрания республики.
Как сообщает пресс-служба президента Арцаха, в ходе встречи были обсуждены внутренние и внешние вызовы, стоящие перед Арцахом, подчеркнута необходимость сохранения внутренней стабильности в сложившейся ситуации.
Президент Арутюнян сообщил, что в ближайшее время выслушает мнения всех заинтересованных сторон и обсудит их предложения.
«По итогам политических консультаций будут приняты решения, которые позволят избежать внутриполитического кризиса и не подорвать основы государственности», - сказал президент Республики Арцах.