Զոհված զինվորի մայրը հացադուլ է հայտարարել 05/18/2023 16:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Զոհված զինծառայողի մայրը՝ տիկին Գայանեն հացադուլ է հայտարարել։ Այդ մասին հայտարարել է ԱԺ պատգամավոր Ագնեսա Խամոյանը՝ ՁՊՎ-ում նրան տեսակցելուց հետո։
Պատգամավորը նշել է, որ հերոսի մայրը երեկվանից սնունդ չի ընդունել ու հայտարարել է, որ սնունդ ընդունելու, քանի դեռ գտնվում է արգելանքի վայրում։
«Սպասում է առերեսմանը ու անհասկանալի է, թե ինչու է ուշանում առերեսումը»,- ասել է պատգամավորը ու նշել, որ տիկին Գայանեն պնդել է, որ չի եղել որեւէ առեւանգում, ինչի մասին է վկայում նաեւ այն, որ մեքենայի դռները չէր փակել։

Мать погибшего военнослужащего объявила голодовку 05/18/2023   16:11  |  Лента новостей
Гаяне Акопян, мать погибшего  в ходе 44-дневной войны Жоры Мартиросяна, объявила голодовку. Об этом сообщила депутат от фракции Национального Собрания Армении "Айастан" Агнесса Хамоян, которая навестила ее сегодня в месте содержания задержанных.
Депутат отметила, что мать погибшего военнослужащего отказывается от приема пищи. Депутат сообщила, что Гаяне Акопян ждет очной ставки с Ашотом Пашиняном.
"Ей непонятно, почему затягивают с этим", - сказала депутат, добавив, что  госпожа Гаяне вновь заявила, что никакого похищения не было, об этом свидетельствует и тот факт, что двери автомобиля она заблокировала.