Ալեն Սիմոնյանը 12 հոգանոց պատվիրակությամբ մեկնում է Մինսկ 05/17/2023 12:33 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 17-19-ը կմեկնի Մինսկ: Այս մասին տեղեկացնում են Հայաստանի ԱԺ մամուլի ծառայությունից:
Ալեն Սիմոնյանի համապատասխան կարգադրությամ նեջ նշվում է, որ պատվիրակությունը մեկնում է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստին մասնակցելու համար:
Հայկական պատվիրակության կազմում են ԱԺ նախգահ Ալեն Սիմոնյանը, ԱԺ փոխխոսնակ Հակոբ Արշակյանը, «Հայաստան» խմբակցությունից Գեղամ Մանուկյանը, ՔՊ խմբակցությունից Հովիկ Աղազարյանը, ԱԺ նախագահի մամուլի քարտուղար Ծովինար Խաչատրյանը, ԱԺ նախագահի խորհրդատու-օգնական Համլետ Գեւորգյանը, ԱԺ աշխատակազմի արտաքին կապերի վարչության պետ Տիգրան Սեյրանյանը, նույն վարչության աշխատակից Սոֆյա Մնացականյանը, ԱԺ աշխատակազմի արարողակարգի վարչության պետ Ալեքսանդր Մխիթարյանը, նույն վարչությունից Էդուարդ Կարապետյանը, օպերատոր Դավիթ Հակոբյանը եւ հեռուստաօպերատոր Հրայր Քալաշյանը:

Делегация во главе со спикером парламента Армении отбудет в Минск 05/17/2023   14:17  |  Лента новостей
Делегация во главе с председателем Национального Собрания Армении Аленом Симоняном 17 мая отправится в Минск.
Как сообщили в пресс-службе НС республики,  в ходе визита, который продлится до 19 мая, члены делегации примут участие в заседании совета парламентской ассамблеи Организации Договора о коллективной безопасности(ОДКБ).
В состав армянской делегации вошли 12 человек. Среди них - спикер парламента Армении Ален Симонян, вице-спикер НС Акоп Аршакян, депутат от оппозиционного блока «Армения» Гегам Манукян, депутат от правящей партии «Гражданский договор» Овик Агазарян, пресс-секретарь главы парламента Цовинар Хачатрян и другие.
11:58 17/05/2023  |  Лента новостейАрмения выиграла бы от развертывания миссии наблюдателей ОДКБ - Лавров
13:51 16/05/2023  |  Лента новостейВопроса о выходе Армении из ОДКБ сейчас на повестке дня нет – замглавы МИД