Ադրբեջանում հայտարարել են Հայաստանի հատուկ ծառայություններին օգտին աշխատող ադրբեջանցիների ձերբակալության մասին 05/16/2023 11:08 | Միջազգային լրահոս
Ադրբեջանի Ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտարարել է պետական դավաճանության դեպքի բացահայտման մասին, որում ներգրավված անձինք, ըստ այդ կառույցի, համագործակցել է ՀՀ հատուկ ծառայությունների մասին։
Ադրբեջանի ԱԱԾ-ն հայտնում է, թե ձերբակալել են 1980 թ. ծնված Ռաշադ Ահմեդ Ահմեդովին, որին վերագրվում է ոչ միայն պետական դավաճանություն, այլ նաեւ Ադրբեջանի տարածքում ահաբեկչական գործողությունների նախապատրաստում։ Նշվում է, թե նա 1991 թ. ծնված Ամիր Ռովշանի Մուսայի եկ այլ անձանց հետ, որոնց ներգրավել է խմբի մեջ, պատրաստել են տեսահոլովակներ, որոնցով թշնամանք են սերմանում էթնիկ ու կրոնական հողի վրա։

В Азербайджане заявили о задержании лиц, подозреваемых в работе на спецслужбы Армении 05/16/2023 11:24 | Международные новости
Служба госбезопасности Азербайджана заявила о раскрытии случая госизмены. Отмечается, к ней причастны лица, которые, согласно сообщению этого ведомства, сотрудничали со спецслужбами Армении.
Служба госбезопасности Азербайджана сообщает, что задержан Рашад Ахмедов, 1980 года рождения, которому инкриминируют госизмену и планирование совершения террористических действий на территории Азербайджана. Отмечается, что Ахмедов привлек Ровшана Амирова, 1991 года рождения и еще ряд лиц, которые подготовили видеоматериалы, содержащие открытые призывы к разжиганию вражды в Азербайджане на этнической и религиозной почве,