Եթե որևէ մեկը հավատում է, թե Բաքվի բարբարոսսկան վարչախմբի պարագլուխն, իբր, ճանաչում է ինչ-որ 29 800 քառակուսի կիլոմետրանոց ՀՀ-ն և դրանից հետո սկսվելու է «պայծառ ապագան», ապա նա մանկամիտ է. իրանագետ 05/15/2023 11:02 | Մեկնաբանություն
Եթե որևէ մեկը հավատում է, թե Բաքվի բարբարոսսկան վարչախմբի պարագլուխն, իբր, ճանաչում է կամ ճանաչելու է ինչ-որ 29 800 քառակուսի կիլոմետրանոց Հայաստանի Հանրապետություն և դրանից հետո սկսվելու է «պայծառ ապագան», ապա նա առնվազն մանկամիտ է։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը.
«Չի կարող լինել այնպես, որ, պատկերավոր ասած, բերանի մի անկյունով հայտարարես, թե ճանաչում ես դա (իմիջիայլոց, Բաքվի բռնապետը այդ էլ չի արել), իսկ մյուսով՝ բարբաջես, որ, դիցուք, Երևանի Կոնդ պատմական թաղը, որտեղ, ի դեպ, կառավարական առանձնատներն են, իբրև թե, ինչ-որ բարբարոսական «Թափաբաշի» է, ուր պետք է վերադառնան ինչ-որ անհայտ ադրբեջանցիներ։
Դա նույնն է, եթե ինչ-որ մեկը հավատա, թե ես, իբր, համոզված եմ, որ արհեստածին Ադրբեջանն ունի պատմական լեգիտիմ իրավունք տեղաբնիկ ժողովուրդներից որևէ մեկի տարածքի կամ մշակույթի նկատմամբ»։

Верующие в наступление "светлого будущего" после якобы признания Алиевым 29 800 кв.км территории Армении как минимум инфантильны - эксперт 05/15/2023   11:46  |  Комментарий
Если кто-то верит, что лидер варварского режима в Баку якобы признаёт  или признает какие-то 29 800 квадратных километров территории Республики Армения и что после этого наступит "светлое будущее", то он по меньшей мере инфантилен. Об этом написал иранист Вардан Восканян на своей странице в Facebook.
"Не может так статься, что вы, образно говоря, одним уголком рта заявляете о том, что признаете это (кстати, бакинский диктатор даже этого не сделал), а другим городите чушь о том, что, например, ереванский исторический район Конд, где, кстати, находятся правительственные особняки, якобы является каким-то варварским "Тапабаши", куда должны вернуться какие-то неизвестные азербайджанцы", - отметил Восканян.
"Это то же самое,  как если бы кто-то поверил в то, что я якобы убежден в том, что искусственно созданный Азербайджан имеет историческое легитимное право на территорию или культуру любого из коренных народов», - написал он.