Այսօր առավոտյան Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը կրակ են բացել վիրավորում ստացած զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ. ՀՀ ԱՆ 05/11/2023 11:23 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր առավոտյան Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են բացել վիրավորում ստացած զինծառայողին տեղափոխող շտապօգնության մեքենայի ուղղությամբ: Այս մասին նշված է ՀՀ առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում։
Առողջապահության նախարարությունը դատապարտում է մասնագիտական պարտականությունները կատարելիս բուժաշխատողների և շտապօգնության մեքենայի թիրախավորման հերթական դեպքը:
Նման դրսևորումները դեմ են բոլոր միջազգային հումանիտար օրենքներին, անգամ պատերազմի օրենքներին, և պետք է խստագույնս դատապարտվեն:

Азербайджанские ВС обстреляли карету скорой помощи, перевозившего раненого армянского военнослужащего – заявление Минздрава РА 05/11/2023 11:59 | Лента новостей
Азербайджанские ВС сегодня утром открыли огонь по карете скорой помощи, перевозившей раненого армянского военнослужащего. Об этом говорится в заявлении министерства здравоохранения Армении.
"Министерство здравоохранения РА осуждает очередной случай преднамеренного нападения на медицинских работников и машину скорой помощи при исполнении ими своих профессиональных обязанностей. Такие проявления противоречат всем нормам международного гуманитарного права, а также военным законам, и должны быть решительно осуждены", - отмечается в заявлении ведомства.