Եռաբլուրում ազգային հերոս Վահագն Ասատրյանի հարազատներին է հանձնվել ՊՆ նախարարի հրամանով շնորհված ռազմական հետախուզության «Պատվավոր ծառայող» կրծքանշանը 05/10/2023   10:34  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 9-ին «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում տեղի է ունեցել Հայաստանի ազգային հերոս Վահագն Ասատրյանին նվիրված ոգեկոչման արարողություն: Միջոցառմանը մասնակցել են ՊՆ և ԶՈւ բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, լեգենդար հրամանատարի մարտական ընկերներն ու հարազատները: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
«Միջոցառման ընթացքում Վահագն Ասատրյանի հարազատներին է հանձնվել պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հրամանով շնորհված ռազմական հետախուզության «Պատվավոր ծառայող» կրծքանշանը»,- հայտնում են ՊՆ-ից:
08:08 09/05/2023  |  ՄամուլԵռաբլուրի փոխարեն Հաղթանակի զբոսայգի․ «Հրապարակ»
07:50 02/05/2023  |  ՄամուլՊՆ-ում նոր բացահայտումներ կլինեն. սպասվում են ձերբակալություններ. «Ժողովուրդ»

Родным героя Армении Ваагна Асатряна в Ераблуре вручили нагрудный знак "Почетный служащий" военной разведки 05/10/2023 10:56 | Лента новостей
В воинском пантеоне «Ераблур» 9 мая состоялась церемония поминовения, посвященная национальному герою Армении Ваагну Асатряну. В мероприятии приняли участие высокопоставленные военные, боевые товарищи и родственники легендарного командира. Об этом сообщает министерство обороны Армении.
В ходе мероприятия родным Ваагна Асатряна был вручен нагрудный знак «Почетный служащий» военной разведки, присужденный приказом министра обороны Сурена Папикяна, сообщили в МО.