Նիկոլ Փաշինյանը Մոսկվայում ներկա է գտնվել Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակին նվիրված զորահանդեսին 05/09/2023 14:12 | ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի 9-ին Մոսկվայի Կարմիր հրապարակում ներկա է գտնվել Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 78-րդ տարեդարձին նվիրված զորահանդեսին՝ հայտնում են վարչապետի աշխատակազմից։
Մինչ այդ, Կրեմլում ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը դիմավորել է ՀՀ վարչապետին և զորահանդեսին մասնակցելու համար Մոսկվա ժամանած Բելառուսի, Ղազախստանի, Տաջիկստանի, Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի և Թուրքմենստանի ղեկավարներին։
Զորահանդեսից հետո ՀՀ վարչապետը և մյուս երկրների առաջնորդները ծաղիկներ են խոնարհել անհայտ զինվորի հուշահամալիրին:

Пашинян в Москве присутствовал на военном параде в ознаменование Победы в Великой Отечественной войне 05/09/2023   14:54  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на Красной площади в Москве 9 мая присутствовал на военном параде в ознаменование 78-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне. Об этом сообщает пресс-служба главы правительства РА.
Перед этим в Кремле президент РФ Владимир Путин приветствовал премьер-министра Армении и лидеров Беларуси, Казахстана, Таджикистана, Кыргызстана, Узбекистана и Туркменистана, прибывших в Москву для участия в торжественных мероприятиях.
После военного парада премьер-министр Армении и руководители других государств возложили цветы к Могиле Неизвестного Солдата.