Սիրիան վերսկսում է մասնակցությունը Արաբական պետությունների լիգայի աշխատանքներին 05/07/2023   18:45  |  Միջազգային լրահոս
Սիրիան մայիսի 7-ից վերսկսում է մասնակցությունը Արաբական պետությունների լիգայի (ԱՊԼ) աշխատանքներին, ասված է այդ երկրի ԱԳՆ ղեկավարների մակարդակով ԱՊԼ խորհրդի արտահերթ նիստի արդյունքներով տարածված հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ Իրաքի ԱԳ նախարար Ահմեդ աս-Սահհաֆը իրանական IRNA գործակալությանը հայտնել էր, որ ԱՊԼ ԱԳ նախարարները հավանություն են տվել Սիրիայի վերադարձին կազմակերպություն: ԱՊԼ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ղամալ Ռուշդին ՌԻԱ Նովոստիին հաստատել է այդ տեղեկությունը:
«Որոշվել է 2023 թվականի մայիսի 7 - ից վերսկսել Սիրիայի Արաբական Հանրապետության կառավարության պատվիրակությունների մասնակցությունը Արաբական պետությունների լիգայի խորհրդի նիստերին և նրա բոլոր մարմիններում ու կազմակերպություններում», - ասվում է հայտարարության մեջ:
23:45 02/05/2023  |  Միջազգային լրահոսԻսրայելի օդուժը հարվածներ Է հասցրել Հալեպի քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին
22:02 28/04/2023Չավուշօղլուն նշել է Ռուսաստանի, Սիրիայի և Իրանի ԱԳ նախարարների հետ հանդիպման մոտավոր ժամկետները
19:35 28/04/2023  |  Միջազգային լրահոսԻրանի նախագահը մայիսի 3-ին կայցելի Դամասկոս
10:58 17/04/2023  |  ՔաղաքականՀամոզված եմ, որ Սիրիան բավարար ուժ և տոկունություն ունի. Փաշինյանը շնորհավորել է Բաշար Ասադին
23:24 24/03/2023  |  Միջազգային լրահոսՀալեպի նահանգում սիրիացի զինվորականները հետ են մղել ահաբեկիչների հարձակումը
14:22 19/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԱսադը ժամանել է ԱՄԷ
23:31 15/03/2023  |  Միջազգային լրահոսԱսադը Պուտինին շնորհակալություն է հայտնել Սիրիայում ահաբեկչության դեմ պայքարում օգնության համար

Сирия возвращается в Лигу арабских государств 05/08/2023   09:12  |  Лента новостей
Сирия возобновляет участие в работе Лиги арабских государств (ЛАГ) с воскресенья, 7 мая, говорится в распространенном заявлении по итогам внеочередного заседания Совета ЛАГ на уровне глав МИД.
Ранее глава МИД Ирака Ахмед ас-Саххаф сообщил иракскому агентству INA, что главы МИД ЛАГ одобрили возвращение Сирии в организацию. Официальный представитель генсека ЛАГ Гамаль Рушди подтвердил РИА Новости эту информацию.
"Решено возобновить участие делегаций правительства Сирийской Арабской Республики в заседаниях Совета Лиги арабских государств и во всех ее органах и организациях начиная с 7 мая 2023 года", - сообщается в заявлении.
10:21 28/05/2021  |  Международные новостиПобеду на президентских выборах в Сирии одержал Башар Асад: за него проголосовали 95,1%
09:52 15/01/2020  |  Международные новостиСирия обвинила ВС Израиля в атаке с воздуха на авиабазу
09:10 13/09/2019  |  Международные новостиСергей Лавров заявил о завершении войны в Сирии
09:21 10/07/2019  |  Международные новостиСемеро детей погибли в результате подрыва мины в Сирии
15:04 02/02/2019  |  Международные новостиАвтобус с учителями подорвался на мине в сирийском Манбидже
14:52 20/10/2018  |  Международные новостиСМИ сообщили о гибели более 60 человек при ударах коалиции в сирийском Дейр-эз-Зоре
09:38 18/10/2018  |  Международные новостиВ одном из сирийских городов восемь подростков убили друга, по их мнению, приносившего несчастья