Արցախի նախագահը խորհրդակցություն է անցկացրել․ ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ ընդգծել է ռեսուրսների համախմբման անհրաժեշտությունը 05/06/2023   19:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը այսօր՝ մայիսի 6-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել՝ պետական կառավարման համակարգի պատասխանատուների մասնակցությամբ: Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, օրակարգում ներառված էին հարցեր՝ լիակատար շրջափակման պայմաններում երկրի անվտանգության ապահովման, բնակչության սոցիալ- տնտեսական կյանքի կազմակերպման և այլ ուղղություններում իրականացվող աշխատանքների վերաբերյալ:
շՆախագահ Հարությունյանը ներկայացրել է 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ սահմանված Լաչինի (Քաշաթաղի) միջանցքում՝ Հակարի գետի կամրջին ադրբեջանական ապօրինի անցակետի տեղադրումից հետո ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակը, դրա լիցքաթափման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը: Նախագահն անդրադարձել է փոփոխվող ներքին ու արտաքին մարտահրավերներին և ընդգծել դրանց դիմակայման համար բոլոր ռեսուրսների համախմբման, կատարվող աշխատանքների վերագնահատման անհրաժեշտությունը:
Աշխատանքային խորհրդակցության օրակարգային հարցերի վերաբերյալ Նախագահը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել իրավասու կառույցների ղեկավարներին:
12:09 04/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼեռնային Ղարաբաղի կարգավիճակի հարցը միջազգային առումով շարունակում է մնալ չլուծված, և սրա հետ պետք է հաշվի նստել․ Արայիկ Հարությունյան
18:52 01/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱՀ նախագահը միացել է ստորագրահավաքին
16:52 27/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրայիկ Հարությունյանն ընդունել է խաղաղապահների զորախմբի նոր հրամանատարին. ինչ հարցեր են քննարկվել

Президент Арцаха заявил о необходимости консолидации всех ресурсов и пересмотра проводимых работ 05/07/2023   10:37  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 6 мая провел рабочее совещание с участием ответственных представителей системы государственного управления. Об этом сообщает Главное информационное управление Аппарата Президента Республики Арцах.
В повестке совещание были вопросы, касающиеся обеспечения безопасности страны в условиях полной блокады, организации социально-экономической жизни населения и работами, проводимыми в других сферах.
Президент Арутюнян представил военно-политическую ситуацию, сложившуюся после установки незаконного азербайджанского пропускного пункта на мосту через реку Хакари в Лачинском (Кашатагском) коридоре, закрепленном Трехсторонним заявлением от 9 ноября 2020 года, равно как и шаги, предпринимаемые с целью разрядки ситуации. Президент коснулся внутренних и внешних вызовов и подчеркнул необходимость консолидации всех ресурсов и пересмотра проводимых работ.
Глава государства дал конкретные поручения руководителям компетентных структур по вопросам повестки совещания.