Լենցովին չի հաջողվել Բաքվում անցկացրած բանակցություններում հասնել իրավիճակի դրական փոփոխության. Արցախի պետնախարար 05/07/2023 10:17 | ԼՐԱՀՈՍ
Ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար Լենցովի Բաքվում անցկացրած քննարկումները արդյունք չեն տվել: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը:
«Սիրելի հայրենակիցներ
Ինչպես արդեն հայտնի է, Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը գեներալ գնդապետ Ա.Լենցովի գլխավորությամբ այս շաբաթվա ընթացքում այցելել էր Բաքու և ադրբեջանական կողմի հետ քննարկել Արցախում ստեղծված իրավիճակը:
Քննարկումների արդյունքներով իրավիճակի դրական փոփոխության և 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ նախատեսված պայմանների վերականգնման շուրջ պայմանավորվածության հասնել չի հաջողվել:
Ամենակարճ ժամկետում նախատեսվում է նոր հանդիպում, որի արդյունքների մասին կտեղեկացնենք լրացուցիչ»,- գրել է նա:

Переговоры нового командующего РМК Ленцова в Баку не дали положительных результатов – госминистр Арцаха 05/07/2023   11:03  |  Лента новостей
Обсуждения, проведенные командующим российским миротворческим контингентом в Арцахе генерал-полковником  Александром Ленцовым в Баку, не дали результатов. Об этом сообщил госминистр Республики Арцах Гурген Нерсисян на своей странице в Facebook.
"Как известно, командование российского миротворческого контингента в Арцахе во главе с генерал-полковником А. Ленцовым в течение текущей недели побывало в Баку и обсудило с азербайджанской стороной сложившуюся в Арцахе ситуацию. По итогам переговоров достичь позитивных сдвигов в ситуации и договоренности по восстановлению условий, предусмотренных заявлением от 9 ноября 2020 года, не удалось. В самые кратчайшие сроки планируется новая встреча, о результатах которой будет сообщено дополнительно", - написал Нерсисян.
10:41 07/05/2023  |  Лента новостейРоссийские миротворцы зафиксировали одно нарушение в Арцахе
10:31 07/05/2023  |  КомментарийАрцах обвинил Азербайджан в терроризме в отношении Сарсангского водохранилища