Սուրեն Պապիկյանը վաղ առավոտյան անակնկալ ստուգայցով եղել է զորամասերում 05/04/2023   12:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 4-ին վաղ առավոտյան անակնկալ ստուգայցով եղել եմ ՊՆ N զորամասերում։ Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ նախարար Սուրեն Պապիկյանը։
«Հրամանատարական կազմերի ուղեկցությամբ շրջել եմ զորամասերի տարածքով, հետևել օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների իրականացման ընթացքին, զորանոցային պայմաններին և տվել համապատասխան հանձնարարականներ։
Ստուգայցի շրջանակում հանդիպել եմ նաև մարտական հերթապահության պատրաստվող ժամկետային զինծառայողների հետ:
Շրջել եմ զորամասերի տարածքում նոր կառուցվող շենք-շինություններում, հետևել շինարարական աշխատանքների ընթացքին:
Այցելել եմ նաեւ առաջնագիծ, հետևել ինժեներական, դիրքերի կահավորման աշխատանքների ընթացքին»,- նշել է նա:

Министр обороны Армении побывал с внезапной проверкой в воинских частях 05/04/2023   13:25  |  Лента новостей
Министр обороны Армении Сурен Папикян рано утром 4 мая побывал с внезапной проверкой в воинских частях МО.  Об этом сообщил сам Папикян на своей странице в Facebook.
Глава оборонного ведомства Армении в сопровождении командного состава объездил территорию одной из воинских частей, проследил за ходом выполнения мероприятий, определенных распорядком дня, состоянием казарм и дал соответствующие поручения.
В рамках проверки министр обороны также встретился с призывниками, готовящимися к боевому дежурству.
Сурен Папикян ознакомился с ходом строительных работ на территории части. Он также побывал на передовой, проследил за ходом инженерных работ и обустройством позиций.
16:47 25/04/2023  |  КомментарийПашинян встретится с родителями 15 военнослужащих, погибших в селе Азат