44-օրյա պատերազմի հանգամանքները ուսումնասիրող Քննիչ հանձնաժողովի ժամկետը խնդրում են երկարաձգել ևս 6 ամսով. 4154 գաղտնի փաստաթուղթ են ստացել՝ 14 հազար էջից ավել ծավալով 05/02/2023   15:24  |  Քաղաքական
14:02 25/04/2023  |  ՔաղաքականԲոլոր փակ ճանապարհները մի օր բացվում են. լիակատար բլոկադայի մեջ էլ պետք է փորձենք և՛ ապրել, և՛ մտածել ազատագրման մասին. Քոչարյան
17:22 20/04/2023  |  ՔաղաքականԸնդդիմադիր թևի հետ թու-թու լավ գնում էր, աչքով տվեցին. հոգեմետ իրավիճակ առաջացավ. Քոչարյան
11:57 18/04/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԿալանավորվել է 44-օրյա պատերազմի ընթացքում հիվանդության սիմուլյացիա դրսևորելու համար մեղադրվող բարձրաստիճան սպա
18:18 17/04/2023  |  Միջազգային լրահոսՉավուշօղլուն խոստովանել է, որ 44-օրյա պատերազմում հաղթել է թուրքական զենքն ու զորքը
13:26 14/04/2023  |  ՔաղաքականԳետինը մտնես, բա տենց բան հնարավոր է՞ ասել՝ Եռաբլուրում պատրաստի փոսեր են փորվել. Անդրանիկ Քոչարյան
13:09 14/04/2023  |  ՔաղաքականԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար Արման Մարալչյանը պաշտոնից ազատվել է ԱԱԾ տնօրենի առաջարկով. Քոչարյան
12:50 14/04/2023  |  ՔաղաքականԱյն ինչ մերն ա,մերն ա, եթե հակառակորդը ոտնձգություն անի, պետք է իմանա, որ ինքը հակահարված է ստանալու, իշխանությունների հանձնարարական տալ-չտալը նշանակություն չունի. Քոչարյան
12:46 14/04/2023  |  ՔաղաքականԿասկածի տակ չեմ դնում տիկին Զախարովայի ասածները, բայց, այնուամենայնիվ, կռվել ա Հայաստանի ԶՈՒ-ն. Քոչարյան
12:44 14/04/2023  |  ՔաղաքականՄենք շարժվում ենք մեր ձեռքի տակ եղած պետական քարտեզներով, դա հաստատված է ԳՇ-ի օգտագործած սովետական քարտեզներով. Քոչարյան

Кочарян заявил о необходимости продления срока работы комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны 05/02/2023   16:45  |  Лента новостей
Срок работы парламентской комиссии по расследованию обстоятельств 44-дневной войны может быть продлен. Соответствующий проект решения был представлен во вторник на заседании Национального Собрания Армении.
По словам председателя комиссии, главы постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности от правящей фракции "Гражданский договор" Андраника Кочаряна, за время своей работы комиссия затребовала и получила 4154 секретных и совершенно секретных документа объемом более 14 тыс. страниц. По его словам, изучение документов продолжается, были приглашены и приглашаются на заседания действующие и бывшие высокопоставленные чиновники и военные.
"В комиссию обратились многие участники войны и родные погибших, которые в частном порядке представляют комиссии множество сведений и аудио/и видеоматериалов", - сказал Кочарян на заседании.
По словам Кочаряна, по мере поступления новых сведений  возникает необходимость в  обращении в соответствующие  структуры для получения новых  документов с целью дополнительного изучения.
Как отметил депутат, требуется продлить срок работы комиссии еще на шесть месяцев. Он сообщил, что это будет сделано в последний раз.