ԱԳՆ-ն մանրամասներ է հայտնել Վաշինգտոնում եռակողմ հանդիպման ընթացքում քննարկված հարցերի մասին 05/01/2023   21:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մայիսի 1-ին ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնում կայացել է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բարյամովի հանդիպումը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Քննարկվել են տարածաշրջանում ստեղծված անվտանգային իրավիճակի, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ստեղծված հումանիտար իրավիճակին:
18:13 01/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄիրզոյանն ու Բլինքենը քննարկել են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը
18:09 01/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎաշիգտոնում մեկնարկել է Բլինքեն-Բայրամով հանդիպումը
17:10 01/05/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՎաշինգտոնում մեկնարկել է Բլինքենի ու Միրզոյանի հանդիպումը
12:33 29/04/2023  |  ՔաղաքականԱրարատ Միրզոյանը մեկնում է Վաշինգտոն. Ադրբեջանի հետ խաղաղ կարգավորման պայմանագրի շուրջ բանակցություններին է մասնակցելու

МИД Армении сообщает подробности трехсторонней встречи с участием Мирзояна, Блинкена и Байрамава в Вашингтоне 05/01/2023   21:26  |  Лента новостей
В столице США Вашингтоне 1 мая состоялась встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна, госсекретаря США Энтони Блинкена и министра иностранных дел Азербайджана Джейхуна Байрамова.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся ситуации с безопасностью в регионе, процесса урегулирования отношений между Арменией и Азербайджаном.
"Была затронута гуманитарная ситуация, сложившаяся в результате незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора", - говорится в сообщении.
17:17 01/05/2023  |  Лента новостейМирзоян и Блинкен проводят встречу в Вашингтоне
15:09 01/05/2023  |  Лента новостейМирзоян и Байрамов сегодня проведут встречу в Вашингтоне
16:32 27/04/2023  |  Лента новостейВ МИД Армении отреагировали на заявление Захаровой о договоренности по встрече Мирзояна и Байрамова
14:15 27/04/2023  |  Лента новостейДоговоренность о встрече глав МИД Армении и Азербайджана достигнута - Захарова
15:46 27/03/2023  |  Лента новостейВ МИД Армении не опровергают, но и не комментируют информацию о возможной встрече Мирзояна и Байрамова в Вашингтоне
17:56 20/03/2023  |  Лента новостейЛавров прокомментировал возможность трехсторонней встречи глав МИД Армении, России и Азербайджана