ՊՆ-ն հերքում է. Սոթքում հայ զինծառայող չի վիրավորվել 04/30/2023   21:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
Շրջանառվող տեղեկությունները, թե Սոթքի հատվածում հակառակորդի կրակոցից ՀՀ ԶՈՒ զինծառայող է վիրավորվել, չի համապատասխանում իրականությանը: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ`այս մասին հայտնում են ՀՀ ՊՆ Տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
«Ժամը 21:00-ի դրությամբ իրադրությունն առաջնագծում հարաբերականորեն կայուն է», - նշվում է ՊՆ-ի հայտարարության մեջ:
12:53 30/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍպեցնազի Մգրոն ապրեց ու գործեց հետախույզի կարգախոսին հավատարիմ՝ վասն հայրենյաց՝ առանց փառքի իրավունքի (տեսանյութ)
20:37 26/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԳեղարքունիքի մարզպետը պնդում է, թե Սոթքի հանքի աշխատանքները մասնակի շարունակվում են
19:23 26/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլի 13-ին վիրավորում ստացած զինծառայողի բուժման ընթացքում դրական դինամիկա կա
19:06 26/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՏեղ գյուղի մոտ վիրավորված և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի կյանքին այլևս վտանգ չի սպառնում
21:56 25/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱԾ-ն հերքում է. Տեղի մատույցներում որեւէ սահմանապահ գերի չի ընկել
20:43 23/04/2023  |  Քրեական խրոնիկոնԶինծառայողը մահացու վիրավորում ստացել էր պարանոցի շրջանում. քրգործ է հարուցվել
20:23 23/04/2023  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱյսօր զոհված Արտյոմ Պողոսյանը Շենիկ գյուղից էր. նրա զորացրվելուն մնացել էր 40 օր. News.am

Минобороны Армении опровергло информацию о ранении армянского военнослужащего в районе Сотка 05/01/2023   00:04  |  Лента новостей
Министерство обороны Армении опровергло информацию о ранении армянского военнослужащего в районе Сотка.
"Муссируемая информация о том, что в результате обстрела противника в районе Сотка ранен военнослужащий ВС РА, не соответствует действительности",- говорится в сообщении.
В оборонном ведомстве Армении заявили, что по состоянию на 21:00 ситуация на передовой была относительно стабильная.
14:51 27/04/2023  |  Лента новостейПроникшие в Армению и арестованные азербайджанские военнослужащие не жаловались на условия содержания - омбудсмен
16:39 25/04/2023  |  Лента новостейВ Сюнике рассказали о текущей обстановке у села Тех после вторжения азербайджанцев
12:03 25/04/2023  |  Лента новостейЖители общины Тех в Сюнике оказались в безвыходном положении из-за незаконного присутствия и вторжения азербайджанских ВС - Татоян