Միանում եմ «Ո’Չ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման պահանջագրին. Ռուբեն Վարդանյան 04/28/2023 16:10 | Մեկնաբանություն
Միանում եմ «Ո’Չ Արցախի էթնիկ զտմանը» շարժման պահանջագրին, որով միջազգային հանրությանը պահանջ է ներկայացվում թույլ չտալ Ադրբեջանի կողմից արցախահայության դեմ էթնիկ զտման ու ցեղասպանական քաղաքականության իրականացումը և ապահովել 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության դրույթների կատարումը: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը.
«Կարևոր եմ համարում բոլոր հնարավոր միջոցներով ու ձևերով մեր խնդիրը բարձրացնելը, աշխարհին Ադրբեջանի իրական նպատակները բացատրելը, որոնք փաթեթավորված լինելով եվրոպական ականջահաճո տերմիններով ու բառերով, իրականում հանցավոր՝ էթնիկ զտման ու Արցախի հայաթափման նպատակ են հետապնդում:
Մեր շահերն առաջին հերթին մենք պետք է պաշտպանենք՝ աշխատելով բոլոր ուղղություններով, գործի դնելով բոլոր հնարավոր մեխանիզմները, նաև գործիքներ տալով տարբեր երկրներում Արցախի բարեկամներին՝ մեր շահերը դրսում ավելի արդյունավետ պաշտպանելու համար: Հուսով եմ, այս պահանջագիրը ևս այդպիսի մի գործիք կդառնա:
Բոլորին, ովքեր ինձ գիտեն և վստահում են, կոչ եմ անում միանալ արցախահայության այս նախաձեռնությանն ու ստորագրել պահանջագիրը, որը հասանելի է այս հղումով՝ https://chng.it/SpVC2Rt9 »։

Варданян:"Наши интересы прежде всего должны защищать мы сами" 04/28/2023   17:38  |  Лента новостей
Бывший госминистр  Республики Арцах Рубен Варданян присоединяется к петиции движения «НЕТ этнической чистке Арцаха», в которой международному сообществу предъявлено требование не допустить проводимую Азербайджаном против армян Арцаха политику этнической чистки и геноцида, обеспечить выполнение положений трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 г.
"Считаю важным всеми возможными средствами и способами поднять нашу проблему, разъяснить миру истинные цели Азербайджана, которые, будучи упакованными в приятные европейскому слуху термины и слова, на деле преследуют преступную цель этнической чистки и изгнания армян из Арцаха. Наши интересы прежде всего должны защищать мы сами, работая по всем направлениям, задействуя все возможные механизмы, а также предоставляя друзьям Арцаха в разных странах инструменты для более эффективной защиты наших интересов за рубежом", - написал Рубен Варданян в своем Telegram-канале.
Он выразил надежду, что эта петиция также станет таким инструментом
Варданян призвал всех, кто его знает и доверяет, присоединиться к этой инициативе арцахских армян и подписать петицию, которая доступна по ссылке: https://chng.it/nHrghjpx
17:23 28/04/2023  |  Лента новостейАзербайджанские ВС вновь открыли огонь по мирным жителям в Арцахе
16:56 28/04/2023  |  Лента новостейПерекрывавшие дорогу жизни азербайджанские фейковые активисты временно прекращают "акцию" после незаконной установки КПП в Лачинском коридоре