ԼՂ-ում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար է նշանակվել Ալեքսանդր Լենցովը․ Sputnik Armenia 04/26/2023 11:30 | ԼՐԱՀՈՍ
Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի խաղաղապահ զորակազմի նոր հրամանատար է նշանակվել գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Լենցովը։ Այս մասին հայտնում է Sputnik Armenia-ն՝ հղում անելով Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունում իր աղբյուրին։
Նշվում է, որ ՌԴ պաշտպանության նախարարի նախկին խորհրդական Ալեքսանդր Լենցովն այդ պաշտոնում կփոխարինի գեներալ-մայոր Ալեքսանդր Վոլկովին, որն այդ պաշտոնը զբաղեցնում էր ավելի քան 1 տարի երեք ամիս։

Новым командующим РМК в Нагорном Карабахе стал генерал-полковник Александр Ленцов - Sputnik Armenia 04/26/2023 11:48 | Лента новостей
Новым командующим российского миротворческого контингента в Нагорном Карабахе стал генерал-полковник Александр Ленцов, сообщает Sputnik Armenia со ссылкой на источник в Минобороны РФ.
Бывший советник министра обороны РФ Ленцов заменит на этом посту генерал-майора Андрея Волкова (пробыл в должности чуть более года и 3 месяцев) .
Ленцов до 2020 года был заместителем главнокомандующего Сухопутных войск. Участвовал в боевых действиях в первую и вторую войну в Чечне, в военной операции России в Сирии.