Ադրբեջանցիներն իրենց ներխուժումներով անելանելի վիճակ են ստեղծել Հայաստանի Տեղ համայնքի բնակիչների համար. Թաթոյան հիմնադրամ 04/25/2023 11:41 | Մեկնաբանություն
Ադրբեջանական զինված ծառայողները անօրինական ներկայությամբ ու ներխուժումներով անելանելի վիճակ են ստեղծել Հայաստանի Տեղ համայնքի բնակիչների համար: Այս մասին հայտնում են Թաթոյան հիմնադրամից։
« Բացի խաթարված անվտանգությունից, մարդիկ չեն կարողանում օգտագործել սեփականության իրավունքով իրենց պատկանող հողատարածքները:
Տեղ համայնքում հանդիպումներ ենք ունեցել բնակիչների հետ, արձանագրել ենք բողոքները և նրանց իրավունքների խախտումները։

Жители общины Тех в Сюнике оказались в безвыходном положении из-за незаконного присутствия и вторжения азербайджанских ВС - Татоян 04/25/2023   12:03  |  Лента новостей
Азербайджанские ВС своим незаконным присутствием и вторжениями создали безвыходную ситуацию для жителей общины Тех Сюникской области Армении. Об этом сообщает Фонд "Татоян".
"Помимо подорванной безопасности, люди не могут пользоваться земельными участками, принадлежащими им по праву собственности. Мы проводили встречи с жителями общины Тех фиксировали жалобы и нарушения их прав. Собраны доказательства, ведется работа по их обобщению", - говорится в сообщении.