Ադրբեջանը հող է նախապատրաստում Արցախի դեմ նոր սադրիչ գործողությունների համար. Արցախի ԱԳՆ 04/23/2023   10:50  |  Քաղաքական
Ադրբեջանի կողմից վարվող կեղծ տեղեկատվական արշավի նպատակը. այն է՝ հող նախապատրաստել Արցախի Հանրապետության դեմ հնարավոր սադրանքների համար: «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` նման հայտարարությամբ է հանդես եկել Արցախի ԱԳՆ-ի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
«Ադրբեջանի ՊՆ հերթական սադրիչ հայտարարությունն այն մասին, թե իբր այսօր Շուշիի շրջանում ադրբեջանական բանակի ռազմական բեռնատար է պայթել հայկական կողմի հատուկ տեղադրած ականների վրա, բացարձակ սուտ է և չի համապատասխանում իրականությանը: Այս հայտարարությանը նախորդել էր ապատեղեկատվություն պարունակող մեկ այլ հաղորդագրություն, որում, մասնավորապես, ասվում էր, թե իբր ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Հայաստանից Արցախ ռազմամթերք է տեղափոխվել», - նշված է հայտարարության մեջ:
Արցախի ԱԳՆ-ն արձանագրում է, որ վերոնշյալ հայտարարությունների բովանդակային հաջորդականությունը հստակ ընդգծում է Ադրբեջանի կողմից վարվող կեղծ տեղեկատվական արշավի նպատակը. այն է՝ հող նախապատրաստել Արցախի Հանրապետության դեմ հնարավոր սադրանքների համար:
12:07 18/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախի ԱԳ նախարարն ու բարերար Աննա Աստվածատուրյան-Թերքոթը քննարկել են շրջափակման պատճառով առաջացած հումանիտար խնդիրները
17:25 12/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԼիոնի քաղաքապետն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, ընդգծել շրջափակումն անհապաղ դադարեցնելու անհրաժեշտությունը

Азербайджан готовит почву для возможных провокаций против Республики Арцах – заявление МИД 04/23/2023   14:08  |  Политика
Управлениe информации и по связям с общественностью МИД Республики Арцах отреагировало на дезинформацию, распространенную Министерством обороны Азербайджана.
"Очередное провокационное заявление министерства обороны Азербайджана о том, что якобы сегодня на территории Шушинского района военный грузовик азербайджанской армии подорвался на минах, специально установленных армянской стороной - это полная ложь и не соответствует действительности", - говорится в заявлении.
В МИД Арцаха напомнили, что этому заявлению предшествовало другое сообщение, содержащее дезинформацию, в котором,  в частности, утверждалось, что якобы  из Армении в Арцах в сопровождении российских миротворцев были перевезены боеприпасы.
"Содержательная очередность вышеуказанных заявлений со всей очевидностью указывает  на цель проводимой Азербайджаном дезинформационной   кампании, а именно  - подготовить почву для возможных провокаций против Республики Арцах", - отмечается в заявлении.