Նախկին ընդդիմադիր պատգամավորները այդ նույն ամբիոնից ծխացող ֆայեր էին վառում, ակցիա էին անում ու ոչ մի ուժային նրանց դուրս չէր անում դահլիճից 04/20/2023   17:20  |  Մեկնաբանություն
Ընդդիմադիր պատգամավորներին ուժայինների միջոցով քաշքշելով ԱԺ դահլիճից հանե՞լն է ավելի «ժողովրդավար», թե՞ խոսքի ու արտահայտվելու պատգամավորի իրավունքի խախտումը: Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է Անվտանգության հարցերով փորձագետ Վահագն Սարոյանը.
«Հիշեցման կարգով, կարելի է նշել, որ նախկին ընդդիմադիր պատգամավորները այդ նույն ամբիոնից ծխացող ֆայեր էին վառում, ակցիա էին անում ու ոչ մի ուժային նրանց դուրս չէր անում դահլիճից»:
08:05 20/04/2023  |  ՄամուլՀուզականության դաշտում էր, երբ մի ապուշ այրեց Ադրբեջանի դրոշը․ ՔՊ-ական պատգամավոր «Հրապարակ»
07:38 20/04/2023  |  ՄամուլՔՊ-ում օդը սառած է. ոչ ոք չի համարձակվում բացակայել նիստերից. «Ժողովուրդ»
20:58 19/04/2023  |  ՎերլուծություններԵրևանի ավագանու ընտրություններում քաղաքի մաքրումը պիտի սկսել նախ՝ քաղաքական աղբից, ընդ որում՝ այդպես ոչ միայն քաղաքը, այլև ողջ հանրապետությունը կմաքրվի մեծ աղբից
07:51 18/04/2023  |  ՄամուլՔՊ-ականներն արդարացնում են թիմակիցների անթույլատրելի արարքները. ինչ է կատարվում նիստերի ժամանակ. «Ժողովուրդ»
09:11 15/04/2023  |  ՄամուլՔՊ նիստ է՝ շտապեք գրանցվել․«Հրապարակ»
08:58 15/04/2023  |  ՄամուլԻնչո՞ւ են «ձեռուոտք ընկել»․ «Փաստ»
07:46 14/04/2023  |  ՄամուլԱսուլիս կազմակերպել չեն կարողանում. խառնաշփոթ մեկ անվան պատճառով. «Ժողովուրդ»

Экс-депутаты от оппозиции с той же трибуны жгли фаеры, проводили акции, и никто из силовиков не выводил их из зала 04/20/2023   17:48  |  Лента новостей
Что "демократичнее" – выталкивать оппозиционных депутатов из зала заседаний парламента с помощью силовиков или нарушение права депутата на слово и самовыражение? Этим вопросом задался эксперт по вопросам безопасности Ваагн Сароян, комментируя сегодняшний инцидент в НС.
"В порядке напоминания следует отметить, что бывшие депутаты от оппозиции с той же трибуны жгли фаеры, проводили акции, и никто из силовиков не выводил их из зала", - написал эксперт.