Երևանի ընտրություններում իշխանությունը 0 շանս կունենա՝ ընդդիմության միասնական թեկնածուի դեպքում. Վանեցյան (տեսանյութ) 04/19/2023 12:47 | ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու ընտրությունները պետք չի դիտարկել որպես շարքային ՏԻՄ ընտրություններ։ Այդ մասին 168.am-ի հետ զրույցում հայտարարեզ է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ Երևանի ավագանու ընտրություններին ընդդիմությունը պետք է հանդես գա միասնական թեկնածուով, պետք է ուժերը կոնսոլիդացվեն։
«Այդ դեպքում իշխանությունը զրո շանս կունենա հաղթելու։ Իսկ եթե ոչ, ապա մենք պետք է շնորհավորենք ՔՊ թեկնածուին՝ կլինի Տիգրան Ավինյանը, թե մեկ այլ ուսապարկ»,-նշեց Վանեցյանը։

Шансы властей на победу на выборах мэра Еревана будут равны нулю, если оппозиция выдвинет единого кандидата - Ванецян 04/19/2023 13:03 | Лента новостей
Выборы в Совет старейшин Еревана не следует рассматривать как рядовые выборы в органы местного самоуправления, заявил председатель партии "Отечество" Артур Ванецян в интервью 168.am.
По его словам, на выборах в Совет старейшин Еревана оппозиция должна выступить с единым кандидатом, нужно консолидировать силы.
"В этом случае шансы властей на победу будут равны нулю. А если нет, то надо поздравить кандидата от "Гражданского договора", будет это Тигран Авинян или другой "рюкзак"", - отметил Ванецян.