Մարդն ասում է՝ ամեն ինչ ձախողել եմ ու մնալու եմ իմ պաշտոնին. Վանեցյան (տեսանյութ) 04/19/2023   14:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նիկոլ Փաշինյանի բոլոր քայլերն այսօր ուղղված են բացառապես իր իշխանությունը պահպանելուն։ Այս մասին «168 Ժամ»-ի եթերում ասել է «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Այո, ցավոք սրտի մեր քաղաքացիների որոշ հատված ձայն տվեց Նիկոլ Փաշինյանին, բայց Նիկոլ Փաշինյանն այստեղ էլ է խաբել բոլորին։ Ինքն ասում էր՝ կա երկու ուժ՝ «Հայաստան» դաշինք, «Պատիվ ունեմ» դաշինք, նրանք ռևանշիստներ են, եթե գան, պատերազմ են բերելու։ Պատերազմը նոր էր ավարտվել, մարդիկ չէին ուզում պատերազմ, ընդ որում, ամենալավը մենք գիտենք պատերազմի գինը և ամենաքիչը մենք ենք ուզում պատերազմ, բայց ինքն ասում էր՝ ես խաղաղության օրակարգ եմ բերում, սրանք որ գան՝ պատերազմ են բերելու։ Մարդիկ էլ ասել են՝ պատերազմն արդեն եղել է, վատ արդյունքներ է եղել, մեկ է՝ ոչինչ չի լինելու փոխել, գնանք սրան ընտրենք, թող խաղաղություն լինի։ Բայց մենք տեսանք, ինքն էլ խոստովանեց, որ խաղաղության օրակարգը ձախողվել է։ Մարդն ասում է՝ ամեն ինչ ձախողել եմ ու մնալու եմ իմ պաշտոնին»,- նշեց Արթուր Վանեցյանը՝ ընդգծելով, որ Նիկոլ Փաշինյանի բոլոր քայլերն այսօր ուղղված են բացառապես իր իշխանությունը պահպանելուն։
Վանեցյանի խոսքով՝ հավերժ իշխանություններ ոչ մի երկրում չկան, անգամ ամենահայտնի դիտկատորները գնում են, այնպես չէ, որ նա կարողանալու է այս իրավիճակը երկար պահել։
14:44 10/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանը փորձում է օր առաջ լուծել իր անվտանգ ու ինքնաբավ ապագայի խնդիրը. Վանեցյան
21:14 17/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության վերաբերյալ պայմանագիր կարող է կնքվել միայն Արցախի կարգավիճակը ներառելով. Վանեցյան (տեսանյութ)
20:33 17/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՕրվա իշխանությունը փորձելու է պատեհ պահն օգտագործել և արտահերթ ընտրությունների միջոցով վերարտադրվելու ևս մեկ փորձ կատարել. Վանեցյան (տեսանյութ)

Все шаги Пашиняна сегодня направлены исключительно на сохранение своей власти - Ванецян 04/19/2023   15:40  |  Лента новостей
Все шаги Никола Пашиняна сегодня направлены исключительно на сохранение своей власти, заявил председатель партии "Отечество" Артур Ванецян в эфире "168 жам".
"К сожалению, какая-то часть наших граждан проголосовала за Никола Пашиняна, но и тут Никол Пашинян всех обманул. Он сам сказал, что есть две силы: блоки «Армения» и «Честь имею» и что они реваншисты, и их приход обернется войной.  Война только что закончилась, и люди не хотели войны. Более того, мы лучше всех знаем цену войне и меньше всего хотим войны, но он заявлял о повестке мира и говорил, если эти придут,  то принесут войну. Люди же говорили, что война уже была, ее исход был плохим, пусть будет мир.  Но мы увидели, и он сам признал, что повестка мира провалилась. Человек заявляет, что он все провалил, но останется на своем посту", - отметил Артур Ванецян, подчеркнув, что все шаги Никола Пашиняна направлены исключительно на сохранение власти.
По словам Ванецяна, ни в одной стране никто не остается у власти вечно, даже самые известные диктаторы уходят, и не похоже на то, что он сможет долго поддерживать эту ситуацию.