Տեղում վիրավորված զինծառայողներից մի քանիսը դուրս են գրվել 04/19/2023 15:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 11-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած 6 զինծառայողներից 5-ի վիճակն արդեն գնահատվում է բավարար: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին ՀՀ ՊՆ-ից։
«Նախորդիվ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի վիճակն արդեն գնահատվում է ծանր, բուժման ընթացքը՝ դրական: Առողջական վիճակը բավարար գնահատվող զինծառայողների մի մասն արդեն ստանում է ամբուլատոր բուժում»,- նշել են ՊՆ-ից:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Տեղ համայնքի հատվածում ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ, ինչին համարժեք քայլեր են ձեռնարկվել մեր զինված ուժերի կողմից։ Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիայի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ և 6 վիրավոր։ Վիրավորների թվում է նաև հատուկ բանակային կորպուսի հրամանատար Արմեն Գյոզալյանը։ Հակառակորդը նույն օրը սադրանք է իրականացրել նաև Վարդենիսի ուղղությամբ։

Часть раненных у села Тех военнослужащих выписалась - Минобороны Армении 04/19/2023   16:51  |  Лента новостей
Состояние пятерых из шести армянских военнослужащих, раненных вследствие азербайджанской провокации у села Тех в Сюнике, оценивается как удовлетворительное. Об этом "ФактИнфо" сообщили в министерстве обороны Армении.
"Один из военнослужащих находился в крайне тяжелом состоянии. Сейчас его состояние оценивается как тяжелое, с положительной динамикой лечения. Часть военнослужащих, находящихся в удовлетворительном состоянии, проходит амбулаторное лечение", - сообщили в МО.
Напомним, 11 апреля азербайджанские подразделения открыли огонь по военнослужащим ВС Армении, выполнявшим инженерные работы у села Тех Сюникской области РА. В результате азербайджанской агрессии с армянской стороны погибли четверо,  шестеро получили ранения.