Տեղում ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի վիճակում դրական շարժ կա. Վիճակն այժմ ծանր է գնահատվում 04/17/2023 14:04 | ԼՐԱՀՈՍ
Տեղ համայնքում ադրբեջանական ագրեսիայի հետևանքով վիրավորում ստացած և ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի մոտ դրական տեղաշարժ է նկատվում, նրա վիճակն այժմ ծանր է գնահատվում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ից։
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 11-ին ադրբեջանցիներն ագրեսիա են իրականացրել՝ Տեղ գյուղում ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈւ զինծառայողների նկատմամբ, մասնավորապես, մեքենայով մոտեցել են ՀՀ ԶՈՒ ծառայողներին և կրակ բացել ՀՀ ԶՈւ զինծառայողների ուղղությամբ։ Սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ, 6 վիրավոր։ Վիրավորում ստացած զինծառայողներից մեկի վիճակը ծայրահեղ ծանր էր գնահատվում։
ՀՀ ՊՆ-ից «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին, որ ապրիլի 11-ին ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած 6 զինծառայողների բուժման ընթացքում ունենք դրական տեղաշարժ:
«Նախորդիվ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի վիճակն արդեն գնահատվում է ծանր, առաջիկա օրերին պլանավորվում է տեղափոխել բաժանմունք»,- նշեցին ՀՀ ՊՆ-ից:

В Минобороны Армении рассказали о состоянии военнослужащих, раненных у села Тех в Сюнике 04/17/2023 14:22 | Лента новостей
В состоянии находящегося в крайне тяжелом состоянии военнослужащего ВС Армении, раненного в результате азербайджанской агрессии в общине Техе, наблюдается положительная динамика. Его состояние в настоящее время оценивается как тяжелое. Об этом сообщил "ФактИнфо" сообщили в министерстве обороны Армении.
Напомним, 11 апреля азербайджанские подразделения совершили агрессию, в частности, подъехали на машине и открыли огонь по военнослужащим ВС Армении, выполнявшим инженерные работы у села Тех Сюникской области РА. В результате азербайджанской провокации у армянской стороны 4 погибших и 6 раненых. Состояние одного из военнослужащих оценивалось как крайне тяжелое.
Как сообщили "ФактИнфо" в МО, в состоянии шестерых раненных в результате азербайджанской провокации 11 апреля военнослужащих есть положительная динамика.
"Состояние военнослужащего, находившегося ранее в крайнем тяжелом состоянии, оценивается как тяжелое. Его панируют перевести в палату", - проинформировали в МО.