Զոհված զինծառայողների ծնողները գիշերել են ՔԿ-ի մոտ. նստացույցը շարունակվում է (ուղիղ) 04/14/2023 11:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված զինծառայողների հարազատները գիշերել են ՔԿ շենքի մոտ ու այս պահին շարունակում են նստացույցը։
«Փաստինֆո»-ի փոխանցմամբ՝ ծնողները երեկ հայտարարել են 24 ժամյա նստացույց, որը լրանում է այսօր ժամը 15:00-ին։ Նրանք նշել են, որ իրենց պահանջը չկատարելու դեպքում, կձեռնարկեն կտրուկ քայլեր։
Ծնողները բողոքում են, որ առ այս պահը որեւէ ոստիկանի մեղադրանք չի առաջադրվել 2022 թ. սեպտեմբերի 21-ին «Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում զոհված զինծառայողների ծնողների նկատմամբ բռնություն կիրառելու ու մարմնական վնասվածքներ հասցնելու համար։

Родители погибших военнослужащих провели ночь у здания СК Армении, сидячий пикет продолжается 04/14/2023 12:26 | Лента новостей
Родственники военнослужащих, погибших в Третьей Арцахской войне, ночевали у здания Следственного комитета Армении. Они продолжают сидячий пикет, передает корреспондент "ФактИнфо",
Вчера родители объявили о круглосуточной сидячей забастовке, которая завершится сегодня в 15:00. Они отметили, что если их требование не будет выполнено, они примут решительные меры.
Родители выражают негодование по поводу того, что до сих пор ни одному полицейскому не было предъявлено обвинение за применение силы в отношении родителей погибших военнослужащих в воинском пантеоне "Ераблур" и причинение им телесных повреждений в ходе инцидента, произошедшего 21 сентября 2022 года.