ԶՄՊԿ աշխատակցի սպանությունը՝ ադրբեջանցիների կողմից կատարված լինելու վերաբերյալ քննությամբ որևէ տվյալ չի ստացվել և չունենք. Աբրահամյան 04/13/2023 12:37 | Մեկնաբանություն
ԶՄՊԿ աշխատակցի սպանությունը՝ ադրբեջանցիների կողմից կատարված լինելու վերաբերյալ քննությամբ որևէ տվյալ չի ստացվել և չունենք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՔԿ մամուլի քարտուղար Գոռ Աբրահամյանը։
«Քանի որ լրագրող գործընկերները շատ են հարցնում այն մասին, որ ԶՊՄԿ ՓԲԸ-ում սպանությունն ադրբեջանցիների կողմից կատարված լինելու վարկածն է, իբրև թե, քննվում, այս պահին ուղղակի արձանագրում եմ, որ քրեական վարույթի շրջանակներում անհրաժեշտ բոլոր միջոցները, օպերատիվ հետախուզական միջոցառումները ձեռնարկվում են հանցագործին կամ հանցագործներին հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Բայց այս պահին հանցագործությունն ադրբեջանցիների կողմից կատարված լինելու վերաբերյալ քննությամբ որևէ տվյալ չի ստացվել և չունենք։
Եթե ենթադրություններից դուրս ոմանք կարող են իրենց հայտնի, որոշակիություն ունեցող տվյալներ ունենալ հանցագործությունն ընդհանրապես կատարողների վերաբերյալ, ապա կարող են ու պարտավոր են հայտնել վարույթն իրականացնող մարմնին։

Следствием не получено каких-либо данных об убийстве сотрудника ЗММК азербайджанцами - Абрамян 04/13/2023 13:35 | Комментарий
Следствие на данный момент не располагает данными о том, что сотрудника Зангезурского медно-молибденового комбината убили азербайджанцы.
"Поскольку от коллег-журналистов поступает множество вопросов о якобы отработке версии совершения убийства в Зангезурском медно-молибденовом комбинате (ЗММК) азербайджанцами, то на данный момент просто констатирую, что в рамках уголовного производства предпринимаются все необходимые меры, проводятся оперативно-розыскные, для обнаружения преступника или преступников", – написал пресс-секретарь Следственного комитета Армении Гор Абрамян.
Однако, по его словам, к данному моменту следствием не получено каких-либо данных о совершении преступления азербайджанцами.
"Если кто-то, помимо предположений, владеет конкретными данными о совершивших преступление, то он может и обязан сообщить их органу, осуществляющему производство", – отметил он.