ԶՄՊԿ աշխատակից է սպանվել. դիակի վրա հրազենային վնասվածքներ են հայտնաբերվել 04/13/2023 10:33 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Երեկ սպանվել է ԶՄՊԿ պահնորդ Հայրապետ Մելիքսեթյանը՝ պոչատար գնացող խողովակաշարի վրա աշխատանքներ իրականացնելիս։
ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանությունից «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտնեցին, որ ապրիլի 12-ին ժ.18.30-ին, շտապ օգնությունից ահազանգ է ստացվել, որ կանչով մեկնել են Կապան համայնքի Շղարշիկ բանավանի տարածքում գտնվող խողովակաշարի պահպանման պահակակետ, որտեղ հայտանբերվել է 1966թ.ծ տղամարդու դիակ:
«Դիակի զննությամբ հայտնաբերվել են հրազենային վնասվածքներ»,- նշեցին ոստիկանությունից՝ հավելելով, որ նախաքննություն է կատարվում։

Охранник Зангезурского медно-молибденового комбината найден застреленным 04/13/2023   10:47  |  Криминальная хроника
Накануне был убит охранник Зангезурского медно-молибденового комбината Айрапет Меликсетян, работавший на хвостопроводе.
Как сообщили "ФактИнфо" в МВД Армении, 12 апреля в 18:30 из станциис корой помощи поступил сигнал о том, что бригада медиков по вызову отправилась на сторожевой пост у трубопровода в селе Шгаршик общины  Капан, где было обнаружено тело мужчины( 1966 года рождения).
"При осмотре тела обнаружены огнестрельные ранения", - сообщили в полиции, добавив, что ведется предварительное следствие.