Լիոնի քաղաքապետն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, ընդգծել շրջափակումն անհապաղ դադարեցնելու անհրաժեշտությունը 04/12/2023   17:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Ղազարյանը ապրիլի 11-ին  Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՀ մշտական ներկայացուցչությունում ընդունել է պաշտոնական այցով Երևան ժամանած Լիոնի քաղաքապետ Գրեգորի Դուսեին ու նրա գլխավորած պատվիրակությանը։
Զրուցակիցները քննարկել են պատերազմից հետո Արցախի շուրջ ստեղծված իրավիճակը, անդրադարձել Արցախի շրջափակման հետևանքով առաջացած  հումանիտար խնդիրներին։
Լիոնի քաղաքապետն իր անվերապահ աջակցությունն է հայտնել Արցախի ժողովրդին, ընդգծել շրջափակումն անհապաղ դադարեցնելու անհրաժեշտությունը։
Սերգեյ Ղազարյանը նշել է, որ Արցախի ժողովուրդը բարձր է գնահատում Ֆրանսիայի ջերմ ու բարեկամական վերաբերմունքն Արցախի հանդեպ և շնորհակալություն հայտնել հանդիպումը նախաձեռնելու համար։

Мэр Лиона выразил свою безоговорочную поддержку народу Арцаха 04/12/2023   17:34  |  Лента новостей
Министр иностранных дел Республики Арцах Сергей Газарян 11 апреля принял в Постоянном представительстве Республики Арцах в Республике Армения прибывшего с официальным визитом в Ереван мэра Лиона Грегори Дусе и возглавляемую им делегацию. Об этом сообщает пресс-служба МИД Арцаха.
Собеседники обсудили ситуацию, сложившуюся после войны вокруг Арцаха, коснулись гуманитарных проблем, возникших в результате его блокады Азербайджаном.
Мэр Лиона выразил свою безоговорочную поддержку народу Арцаха, подчеркнул необходимость немедленного прекращения блокады.
Сергей Газарян отметил, что арцахцы высоко ценят теплое и дружественное отношение Франции к Арцаху, и выразил признательность за инициирование встречи.