Երևանն ու Բաքուն ընդունել են խաղաղության պայմանագրի շուրջ Ռուսաստանում նոր հանդիպման առաջարկը. Զախարովա 04/12/2023 15:47 | Քաղաքական
Ադրբեջանն ու Հայաստանը ընդունել են Ռուսաստանում խաղաղության պայմանագրի շուրջ նոր հանդիպման առաջարկը, Մոսկվան վերջնական համաձայնությունից հետո կհայտարարի ժամկետները։ Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Կցանկանայի ասել, որ մեր ջանքերը չեն թուլանում Ադրբեջանին և Հայաստանին բոլոր հնարավոր օգնությունն ապահովելու՝ այս երկրների միջև խաղաղության պայմանագրի նախապատրաստման հարցում: Գործընկերներն ընդունեցին երկկողմ բանակցությունների հաջորդ փուլը մեր տարածքում անցկացնելու առաջարկը: Կոնկրետ միջոցառումների ժամկետները կհայտարարի, երբ ամեն ինչ վերջնականապես համաձայնեցվի»,- ասաց նա։

Ереван и Баку приняли предложение о проведении очередного раунда двусторонних переговоров в России - Захарова 04/12/2023   15:49  |  Лента новостей
Партнеры из Армении и Азербайджана приняли предложение Москвы о проведении очередного раунда двусторонних переговоров в России. Об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова на брифинге в среду.
"Хочу сказать, что наши усилия не ослабевают по всемерному содействию Армении и Азербайджану в подготовке мирного договора между этими странами. Партнеры приняли наше предложение о проведении очередного раунда двусторонних переговоров на нашей территории. О датах конкретных мероприятий мы сообщим, когда это все будет окончательно согласовано", - сказала она.
14:08 07/04/2023  |  Лента новостейРоссия рассчитывает, что никто не будет мешать урегулированию на Южном Кавказе - Лавров