ՀՀ տարածք ներթափանցած ադրբեջանցի զինծառայողին հայտնաբերել դեռ չի հաջողվել 04/11/2023   12:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայաստանի տարածքում հայտնված ադրբեջանցի զինծառայողի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են։ «Փաստինֆո»-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը՝ նշելով, որ հավելյալ տեղեկություն չի կարող հայտնել։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ ապրիլի 10-ին ադրբեջանցի զինծառայողներ են ներթափանցել Սյունիք, անգամ մուտք գործել տներից մեկը։ ՀՀ ՊՆ-ն պաշտոնապես հաստատել է ներթափանցումը՝ նշելով, որ ապրիլի 10-ին ժամը 01:00-02:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ՀՀ տարածքում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայող: Ըստ նրա խոսքի, իր հետ եղել է ևս մեկ զինծառայող, որի որոնողական աշխատանքները շարունակվում են:
08:09 11/04/2023  |  ՄամուլԱդրբեջանցիներն այցելել են այն տունը, ուր մեկ ամիս առաջ գնացել էր Աննա Հակոբյանը․ «Հրապարակ»
15:20 10/04/2023  |  ՄեկնաբանությունՀատկանշական է, որ ըստ առկա լուրերի, ադրբեջանցուն առաջինը ֆիքսել են են ոչ թե համապատասխան կառույցների ներկայացուցիչները, այլ տեղի բնակիչները. Աբրահամյան
13:04 10/04/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՍիսիան ներթափանցած ադրբեջանցի զինծառայողներից մեկը ձերբակալվել է, մյուսին դեռևս փնտրում են. ՊՆ
16:35 13/02/2023  |  Միջազգային լրահոսԱդրբեջանցի վարձկան գրոհայինը Ուկրաինայում գնդակահարել է ռուս գերիներին

Поиски проникшего на территорию Армении азербайджанского солдата продолжаются 04/11/2023   12:46  |  Лента новостей
Поиски второго азербайджанского военнослужащего, проникшего на территорию Армении, продолжаются. Об этом в ответ на запрос "ФактИнфо" сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арам Торосян. Он добавил, что какой-либо дополнительной информации у него нет.
Как уже ранее сообща агентство, 10 апреля азербайджанские военнослужащие проникли в Сюник, даже вошли в один из домов. Министерство обороны Армении официально подтвердило проникновения азербайджанских военных, отметив, что 10 апреля с 01:00 до 02:00 на территории Армении был обнаружен и задержан военнослужащий ВС Азербайджана. По его словам, с ним был еще один военнослужащий, поиски которого продолжаются.