Տեղում փոխհրաձգության ինտենսիվությունը նվազել է, իսկ Վարդենիսում այս պահին կրակոցներ չկան. ՊՆ 04/11/2023   19:29  |  ԼՐԱՀՈՍ
19:00-ի դրությամբ փոխհրաձգության ինտենսիվությունն էականորեն նվազել է: Վարդենիսի ուղղությամբ այս պահին գնդակոծության մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը, հիշյալ ուղղությամբ այս պահի դրությամբ հարաբերականորեն կայուն է: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածվող տեղեկություններն այն մասին, թե իբր հայկական կողմը կիրառում է իրանական անօդաչու թռչող սարքեր, չի համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ ԶՈՒ սպառազինության մեջ իրանական անօդաչու թռչող սարքեր չկան:
Նկատենք, որ ՀՀ ՊՆ-ն հաղորդագրություն չի տարածել Սոթքի ուղղությամբ արձակված կրակոցների մասին, այլ միայն դրանց հարաբերական դադարից հետո նշում է, թե այս պահին կրակոցներ չկան։

Интенсивность перестрелки значительно снизилась: Минобороны Армении сообщает об обстановке у села Тех 04/11/2023 19:35 | Лента новостей
По состоянию на 19:00 интенсивность перестрелки значительно снизилась, сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Сообщения об обстрелах в направлении Вардениса на данный момент не соответствуют действительности, на указанном направлении на данный момент относительно стабильно.
Распространенная азербайджанскими СМИ информация о якобы применении армянской стороной иранских беспилотников не соответствует действительности. На вооружении ВС РА иранских беспилотников нет.
Минобороны Армении призывает не публиковать непроверенную информацию и следить только за официальными сообщениями.