ՊՆ-ն հաստատում է՝ հակառակորդի կրակոցների հետևանքով հայկական կողմն ունի զոհեր ու վիրավորներ 04/11/2023   17:20  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 11-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել Տեղ համայնքի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ: Հայկական կողմը դիմել է պատասխան գործողությունների: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ-ն։
Նախնական տվյալներով հայկական կողմն ունի զոհեր և վիրավորներ: Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ:
17:51 28/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄիջկառավարական հանձնաժողովի նիստ ՊՆ վարչական համալիրում
10:54 28/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել են ՀՀ ԶՈՒ ղեկավար կազմի հետ անցկացվող եռօրյա օպերատիվ հավաքները. ՊՆ
21:59 27/03/2023  |  ԼՐԱՀՈՍԶՈւ գլխավոր շտաբի հետախուզության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ է նշանակվել

ВС Азербайджана открыли огонь по армянским военнослужащим у села Тех в Сюнике, есть погибшие и раненые - Минобороны 04/11/2023   17:26  |  Лента новостей
ВС Азербайджана открыли огонь по военнослужащим ВС Армении, проводившим инженерные работы в районе общины Тех, сообщает министерство обороны РА.
"11 апреля около 16:00 подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по военнослужащим ВС Армении, проводившим инженерные работы в районе общины Тех. Армянская сторона прибегла к ответным действиям. По предварительным данным, с армянской стороны есть погибшие и раненые", - говорится в сообщении пресс-служба оборонного ведомства.